שאלה 200530
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

השתחררתי לא מזמן וכרגע נמצא בהתלבטות לגבי בחירת לימודים: הנדסת מחשבים או רפואה?

אנונימי בן 21 | כתב את השאלה ב-07/01/18 בשעה 14:04

אהלן,
השתחררתי לא מזמן וכרגע נמצא בהתלבטות לגבי בחירת לימודים.
מאז ומתמיד ההתלבטות שלי הייתה בין 2 תחומים - הנדסת מחשבים ורפואה.
עשיתי פסיכומטרי לפני הצבא ויש לי (ביחד עם ממוצע הבגרות) ציון מספיק גבוה שמאפשר לי קבלה להנדסת מחשבים בכל אוניברסיטה שארצה.
מנגד, כדי להתקבל לרפואה אצטרך לעשות שוב פסיכומטרי.

אני יודע ששני המקצועות יכולים לעניין אותי.
אני אדם ריאלי ולכן כנראה שהנדסת מחשבים יבוא לי יותר בקלות, אך עם קצת מאמץ אני יודע שאוכל להצליח גם עם השינון המתבקש בלימודי רפואה.
אני אדם רציני שמוכן להשקיע ולעבוד קשה.

השיקולים שלי:
1. מאוד הייתי רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 18, וכאן נכנס גם עניין הטיול הגדול. במידה ואני בוחר בהנדסת מחשבים אוכל לטוס כבר בעוד חודש-חודשיים ולעשות טיול ארוך, מה שתמיד רציתי. לעומת זאת, אם אבחר ברפואה, על מנת להתחיל ללמוד באוקטובר 18 אהיה חייב לגשת לפסיכומטרי של סוף מרץ, ובנוסף לעשות את מבחן מו"ר שמתקיים לקראת סוף יוני, דבר שמשאיר לי רק כ3 חודשים לטיול, וזה קצת מבאס אותי. (אני יודע שאולי זה לא אמור להיות שיקול, אבל בכל פעם שאני חושב על כך שיהיה לי טיול של בקושי 3 חודשים אני מתמלא בתחושת החמצה. בכל זאת, מתי עוד בחיים יש הזדמנות לעצור הכל ולעשות טיול ארוך? זה זמן שלא יחזור שוב... וגם אם כן, זו לא אותה האווירה ואותה החוויה כמו בטיול אחרי הצבא). אני יודע שאולי תאמרו "אז מה הבעיה, תתחיל ללמוד באוקטובר 19, מה הלחץ" וכו', אבל אני לא רוצה לדחות את הלימודים בשנה, מעדיף להתחיל באוקטובר הקרוב.
2. בתור מהנדס יהיו לי חיים יותר 'טובים' נקרא לזה - יותר פנאי לעסוק בדברים שמעניינים אותי מעבר לעבודה (ספורט למשל, לטייל בסופי שבוע וכו'...), יותר זמן למשפחה, אוכל לטוס לחופשה בחו"ל מידי פעם. דברים אלו פחות (ואולי כמעט בכלל לא?) יתאפשרו כרופא.
3. המשכורת של מהנדס הרבה יותר גבוהה משל רופא, לפחות בשנים הראשונות. עד שרופא מגיע למשכורת טובה עוברות הרבה מאוד שנים, ואני לא אוהב כל כך את ההתעסקות בכסף אבל בחיים שלנו אין כל כך ברירה וצריך להיות ריאליים. עפ"י טבלאות שכר שראיתי (לא סגור אם הן מעודכנות או לא), רופא מתמחה מרוויח לשעה הרבה פחות ממה שאני, בתור חייל משוחרר, מרוויח עכשיו לשעה, דבר שנראה לי בזוי ולא הגיוני. האם ייתכן שבן אדם משקיע כל כך הרבה שנים בלימודי רפואה ולאחר מכן בהתמחות, ומרוויח כל כך קצת?
4. מנגד, יש את עניין הסיפוק מהעבודה - רפואה מרגישה כסוג של שליחות, יש פה את העניין של עבודה עם אנשים, עזרה לאנשים, דבר שמאוד מושך אותי, ואולי אוכל למצוא בו סיפוק יותר גדול (למרות שאולי גם בכמהנדס מחשבים אוכל למצוא תחום שאהיה מסופק בו?) . כל החברים שלי שסיפרתי להם על ההתלבטות אמרו לי פה אחד שמתאים לי להיות רופא, כששאלתי אותם למה הם אמרו לי שאני טוב עם אנשים.
5. לאחרונה התחילו יותר ויותר דיבורים על כך שבעוד כמה שנים לא יהיה יותר צורך ברופאים כיוון שיפתחו כל מיני רובוטים וכו' שיעשו את העבודה של הרופאים. והנה כבר יש רובוטים שמנתחים וכו'... יכול להיות שזו תהיה טעות ללמוד רפואה? שאשקיע כל כך הרבה זמן ומאמץ ועד שאסיים את הלימודים וההכשרה המקצוע ייעלם?

אני די מבולבל ולא יודע מה להחליט, בכל פעם שאני חושב לכיוון אחד, אני מרגיש פספוס. בעקרון השכל אומר הנדסה והלב רפואה, איך מכריעים בין הלב לשכל?
מפחד להחליט ולהתחרט

אני יודע שבסופו של דבר זו צריכה להיות החלטה שלי אבל אשמח לשמוע מה דעתכם?

הנדסת מחשבים / רפואה?

רפואה
 
11
הנדסת מחשבים
 
25

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות