שאלה 196604
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

נהייתי חרדי וחזרתי להיות חילוני נשמתי קרועה ולא מוצאת מנוחה, האם אי פעם אצא מזה?

אנונימי בן 23 | כתב את השאלה ב-06/12/17 בשעה 16:14

שלום לכולם, הסיפור שלי בקצרה.
אני נולדתי חילוני וחזרתי בתשובה בגיל צעיר, נכנסתי עמוק לתוך העולם החרדי, ויצאתי בשאלה בגיל 19. כיום בן 23, ולא מסתדר בחיים. אני מרגיש פשוט רע כי אני לא מסתדר, כל הזמן יורדים עליי, כל הזמן צוחקים עליי. מעולם לא היתה לי חברה, הולך לי צולע עם בנות, ככה ככה, ואלה שאני רוצה לא רוצות אותי ואלה שאני לא רוצה רוצות אותי.
אני מרגיש ביום יום פשוט רע, היה לי מקרה שבעל הבית איפה שאני שוכר לא רצה לתקן את מה שהתקלקל , עכשיו הוא רוצה לחייב אותי בהוצאות של המים והחשמל למרות שסיכמנו שזה כלול בשכר דירה, ויש לי שיחה מוקלטת שזה באמת כלול, אבל בחוזה כתוב שאני צריך לשלם, וחתמתי על זה כי מיהרתי לצאת מההורים כי אסרו עליי דברים. אבל בשיחה המוקלטת הוא אומר מפורש שחשבונות זה כלול בשכר דירה.
אני מרגיש מתוסבך, ובעיקר לבד. רע לי, זאת האמת. מילא אם הייתי נולד חרדי, אבל לא נולדתי חרדי ואני מגיל 13 מסתובב לבד בעולם, מרחף, לא מוצא את עצמי, בנוסף להכל נהיה לי קרחות בראש מחמת הצרות שאני עובר. הרבה פעמים שאני רואה בנות אני מתחיל איתן אפילו שאני טיפה מתבייש, ובזכות זה הצלחתי ליצור קשר עם כמה, אז אני שמח מזה, שמח מזה שלמרות הכל יש לי סיכוי.
אבל האמת שאני נראה די מוזר, ואולי הייתי אומר אפילו מעט מכוער. אני די בטוח שעם השקעה רצינית אני יכול להיות 'חתיך על', אבל אין לי כסף לזה, ואולי אני קצת עצלן. מצחיק, אבל אני תמיד אומר לעצמי שהאנשים האלה שמנקים רחובות, נהגי אוטובוסים, נהגי מוניות וכו' - הם אוהבים את המצב שלהם, כי אם היו רוצים לשנות אותו היו הולכים ללמוד רפואה. (מאמין שכל אחד יכול).
אז - אולי אני צריך לומר אותו דבר על עצמי? שאילו הייתי רוצה לצאת מהמצב שלי אז הייתי עושה הכל כדי לצאת הימנו? כיום אני משלם 2000 שח לפסיכולג בחודש, מחמת החשש והפחד פן יורע מצבי. הולך לי עוד שכר דירה 2000 שח, ועוד הוצאות על אוכל וכו' וכאמור עכשיו הוא עושה לי בעיות ורוצה שאני ישלם על חשבונות לפי החוזה(עשה לי תרגיל), אז אני משתדל. באמת, אבל אולי לא מספיק, חשבתי לעשות דברים כמו לטוס לקצה השני של העולם, אבל זה לא יעזור, אולי רק לכמה רגעים אבל בטווח הארוך זה לא יפתור כלום. אני באמת מאמין שאני בן אדם עם כוחות לא רגילים כי אני הצלחתי להכנס לישיבה בגיל 16 שחרדים מלידה לא מצליחים להכנס אליה, ואני כן הצלחתי. אני כבר למדתי שאם בן אדם באמת רוצה משהו - הוא ישיג אותו.
(גם אם זה להשיג את 'הבחורה הכי שווה בארץ ודי לחכימא, וגם אם זה ליצור תזרים של משאבים).
הבעיה שאני מרגיש לא שייך. אני מפחד להוציא תעודת בגרות כי זה ייצור לי סטטוס של חילוני. כי ביננו - מי שמחזיק בתעודת בגרות מחזיק בעצם בסטטוס חילוני. אני יודע שרוב האנשים שיקראו את זה לא יבינו על מה לעזעזל אני מדבר אבל כן- יש לי בעיה להוציא בגרות כי מאיפה שאני מגיע - העולם החרדי- להחזיק בבגרות זה די מבזה. אז נכון, אני כבר לא שם, אני הולך ללא כיפה , אני לא שומר מצוות, אוכל בכיפור, לא מאמין - לשיטתי התורה לא דבר האל , אין עולם הבא, ואין השגחה פרטית.
זאת הייתה דעתי לפני מס שנים, וזוהי דעתי גם כיום. אבל , וזה האבל - אני מרגיש לא שייך לעולם החילוני. אני מרגיש מוזר. אני מרגיש כאילו אני סולד מכל הפריצות שיש - אולי כי לפני 5 שנים הייתי שייך במשך שנה שלמה לאידולוגיית מאה שערים הקיצונית;אולי כי לפני 5 ו-6 שנים החזקתי בדעות כגון - שמי שמשחית את זרעו לבטלה בורא מלאכי חבלה, וכו וכו (כל החרדים חושבים ככה בתת מודע, אבל מעטים מהם חיים ככה במודע.) מה שאני בא להגיד זה שאני מצד אחד סולד כשאני שומע רדיו חילוני או מוזיקה חילונית. מצד שני כשבאה מישהי יפה מאוד אני נדלק אם היא מדברת איתי. אם היא הולכת ככה ברבים אני סולד מזה. אבל כשהיא מדברת איתי אני אוהב את זה. יש לי עדיין פאות קטנטנות מאחוריי האזניים כי זה מחזיק אותי בעולם החרדי עדיין. אני נזכר בפעם , לפני חזרתי בתשובה, ואז אני מבין שאשכרה(מילה חילונית חחח) יש אנשים שחיים נורמלי, ובצורה שפויה ויודעים באיזה עולם הם חיים! ואילו אני? לא יודע באיזה עולם אני חי, מרגיש כאילו הגעתי לעולם של חייזרים ב' מעולם של חייזרים א'. (גם הכניסה לעולם החרדי הייתה מוזרה כי לא באמת הייתי שייך לגמרי לקהילה שם , חוזר בתשובה תמיד יהיה שונה בעולם החרדי).
אני מרגיש מוזר, רע, מרגיש יותר שייך לעולם החרדי מלחילוני, אבל כואב לי הראש כשאני בעולם החרדי ואני לא מאמין, אבל אני לא אוהב את התרבות של העולם החילוני. אני באמת רוצה שיהיה לי טוב (נרקיסיסט מה לעשות) ואני מאמין שהטוב הזה יגיע . בינתיים אני עובר שבע מדורי גיהנם, בדרך לאושר. אני סובל, בקושי יש לי עם מי לדבר, לא אזכיר את זה שמכל קבוצה של יוצאים בשאלה נידו וקיללו אותי רק כי הזכרתי ערכים מהעולם החרדי שהם נטשו ואני לא, לא אזכיר את זה שהלל לא רצו לקבל אותי כל פעם מסיבה אחרת, אני גם לא מתלונן, אני באמת חושב שהבן אדם אחראי ב100 אחוז למצב שהוא נמצא בו. אם אתה עני - אתה אשם. ואם אתה מתוסבך - אתה אשם. אז אני האשם, אבל מה עוד אני יכול לעשות? ללכת לטיפול? אני הולך, זה לא עוזר, ואני לא מאמין בפסיכולוגים. ללכת ללימודים? התחלתי במכללה חרדית אבל ברחתי משם כי נאלצתי ללבוש כיפה ואני מפחד לשקר, שאני לא לובש בחוץ ושם כשאני נכנס לשם, ופחדתי ללמוד במקום שאני נאלץ לשקר, פחדתי שזאת עברה ועד עכשיו מפחד ולכן עזבתי. חוץ מזה שכל הזמן אומרים עליי שאני בן אדם לא יציב בשיט ולכן אני קצת חושש להתחיל שוב, אבל לא לאורך זמן - אני בן אדם שלא מחכה. אם תוך כמה זמן דברים לא זזים אני יעשה- אתחיל לימודים, אהגר לקולומביה, יטוס לירח, לא מעניין אותי - אני אבעט בכל הכוח כדי לצאת מהמצב הזה כי אחרת רק רע יהיה. יכלתי לכתוב פה עוד הרבה, באמת , אבל אני חושב שדי מיציתי, אני אסכם את זה כך - אני מתוסבך , אני נולדתי חילוני ונהייתי חרדי ויצאתי בשאלה, שיניתי את שמי פעמיים ואיני יודע איך קוראים לי (איני שלם עם שמי כיום), אני מרגיש מסובך מהחיים, מרגיש רע, כשמישהי רוצה אותי אני לא רוצה אותה וכשמישהי לא רוצה אני רוצה ולוחץ ואז חוסמת כפי שקורה לי תמיד. אני לא יודע איך יוצאים מזה, במשך שנים לא ראיתי נשים וחשבתי שהם נראות זוהרות ונוצצות, ופתאום אני מקבל בוקס לפנים ואני רואה שהם סתם, בינוניות רובן ולא כאלה יפות, ורק מיעוט שבמיעוט באמת יפות.
אני מתוסבך בין העולמות, לא יודע איך יוצאים מזה וזקוק לעזרה בדחיפות, לפני שאקרוס , לפני שהמצב יחמיר, לפני שהמצב יהיה בלתי הפיך (לפני שנתיים היו לי מחשבות לא טובות שפסקו ולא חזרו אך אין לדעת מה יהיה בהממשך).

**נ.ב. אם יש פה מישהו/י שמוכן לדבר איתי כדי לשמוע אותי ושאוכל לשתף אותו אני אשמח ואודה מאוד על כך:)

****מפחד על החיים שלי.

בתור בחורה - האם היית רוצה להכנס איתי לקשר אחרי שאת שומעת סיפור כזה?

כן, אתה בחור מסקרן , יש בך הרבה כוחות, אתה נשמע מעניין ומרתק
 
6
לא, אתה נשמע מתוסבך פחד, מבולבל, ואפילו הזוי
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות