0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מתלבטת אם לתרום מח עצם- רוצה לעזור אבל מפחדת וההורים מתנגדים. כדאי?

אנונימית בת 20 | כתבה את השאלה ב-04/12/17 בשעה 21:27

אני חיילת שמשתחררת ממש בקרוב. אתמול הודיעו לי שמהבדיקה שעשיתי בבקו״ם כמעט לפני שנתיים, נמצאתי מתאימה עכשיו לתרומה של תאי אב עבור ילד בן 11 שחולה בלוקימיה.
בהתחלה התרגשתי ולא ידעתי מה לחשוב ואמרתי שאני אמשיך לשלב הבא שהוא בירור מעמיק יותר עם עמותת עזר מציון. אחרי הבירור גיליתי שמדובר בזריקה אונקולוגית שמוזרקת כל יום במשך ארבעה ימים לפני התרומה, כשתהליך התרומה עצמו הוא ביום החמישי ובו לוקחים לי דם מוריד אחד, מסננים את תאי האב, ומחזירים לוריד השני. בעמותה אומרים שתהליך זה לוקח בערך 5-6 שעות אבל ראיתי בטוקבק מישהי שלקח לה 16 שעות. יש תופעות לוואי לזריקה ותופעות לוואי קטנות אחריה. בעיקרון בעמותה מרגיעים ואומרים שזה בקטנה ושרוב האנשים לא חווים יותר מדי סימפטומים. אבל קראתי קצת באנגלית וזה מתחיל להלחיץ אותי. הדבר הזה הוא יחסית חדש ולכן אין מחקרים לטווח ארוך לגבי ההשפעות שעלולות להיות לתרומה, מה שמאוד מלחיץ אותי. מה גם שקיים סיכוי של 2% של סיבוכים מצד התורם, שאמנם זה קטן אבל כבר יצא לי למשל להגיב רע לתרופה שלקחתי בעבר, שגם אז אמרו לי שהסיכוי קטן מאוד לתופעות לוואי.
אני מרגישה שאני נורא רוצה לעזור לו מצד אחד אבל מצד שני אני נורא חוששת מעצמי. לצד זה, והרצון שלי לעזור, יש לי את ההורים שלי - שמתנגדים באופן נחרץ לכך שאעשה את זה, עם ההבנה שאני כבר בגירה.
אמא שלי עושה לי מניפולציות ואומרת לי ״טוב לכי תעשי את זה, אל תתלונני לי על כאבים, אני לא אהיה איתך שם״. התגובה שלה באה לי כהפתעה גמורה כי זה נושא רגיש עבורה (סבתא שלי נפטרה מסרטן הלבלב לפני שש שנים). היא שולחת לי טוקבקים ומקריאה לי קטעים מפחידים על זה באינטרנט, מה שמאוד לא עוזר לי כרגע וגורם לי לפחד להגיד כן. אני מבינה את הדאגה שלה אבל לא חשבתי שהיא תקבל את זה ככה.
אני מרגישה לא רגועה גם מהעניין שלא באמת יודעים אם יש לזה השלכות ואני מרגישה קצת שהעמותות שעוסקות בזה ״מסתירות״ את זה ולא מציינות את זה לתורמים וגם בגלל חוסר התמיכה מההורים. מצד שני, מאוד כואב לי לסרב לזה.
לא פגשתי במישהו שתרם ולא שמעתי סיפור מצד התורם, מה שעוד יותר תורם לפחד שלי מלהסכים לזה.
מה כדאי לי לעשות?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות