שאלה 196412
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

לא מרגישה שייכת לישראל, נולדתי במקום הלא נכון?

אנונימית בת 18 | כתבה את השאלה ב-04/12/17 בשעה 21:49

נמאס לי מהמדינה הזאת, האמת מעולם לא הרגשתי שאני שייכת לכאן. לא לתרבות, לא לחברה לא למערכת, פשוט לשום דבר.
הישראלים לא מנומסים בכלל, טיפוסים צעקניים שתמיד חושבים שמגיע להם הכל, מלאים באינטרסים ודואגים רק לעצמם, לא טיפוסים חמים ונחמדים במיוחד (נכון שיש בודדים יוצאי דופן אבל הרוב המוחלט לא).
לעומת זאת הייתי בהמון מקומות בעולם, אני רואה איך באירופה ובארהב האנשים כל כך מנומסים ונחמדים, הם בחיים לא יעקפו וידחפו בתור, הם יחכו בסבלנות, אם צריך עזרה הם באמת עוזרים מכל הלב, הם אנשים רגועים ובעלי נימוסים, זה כאילו הם בעולם אחר לגמרי.
אני מרגישה שאני רוצה לעזוב את ישראל כי מעולם לא הרגשתי שייכת לכאן ולא מצאתי את המקום שלי בין כל הישראלים, הבעיה היא שזה לא כזה פשוט לקום ולעזוב כי צריך הרבה כסף ומקום לגור בו וחיים לנהל.. אני מרגישה שהלכו לי כל החיים רק כי נולדתי במקום הלא נכון ואין לי אפשרות לעבור. אין יום שאני לא חושבת על זה ומתבאסת. איך אני אמורה להמשיך לחיות כל יום בהרגשה שאני לא במקום הנכון? שהיה יכול להיות לי יותר טוב שם? שאני מרגישה יותר שייכת לשם?

עדכון מאנונימית, שואלת השאלה 2017-12-05 19:57:15

רציתי להוסיף שאני לא חושבת שבמדינה אחרת הכל מושלם, ברור לי שאין דבר כזה מושלם, אבל ממה שראיתי הרבה יותר טוב שם, יש לי חברה שעברה לניו יורק ביחד עם כל המשפחה והיא לא מפסיקה לספר כמה היא שמחה על המעבר ושהכל שם עדיף על ישראל, שהאנשים הרבה יותר נחמדים ועוזרים, שהכל שם יותר זול מפה בהרבה, איכות חיים יותר גבוהה, פשוט מכל הבחינות.
מצד שני אני נמצאת במדינה שאני לא מרגישה בה קשורה בכלל לאנשים, מה לעשות שהתרבות כאן נוראית וכן ממה שאני רואה בכל מקום האנשים הם אותו הדבר ומתנהגים באותה צורה שנקראת ״החוצפה הישראלית״ ואני הכי לא מתחברת לזה, ובגלל זה גם בכל מקום שאני נמצאת עם אנשים חדשים פשוט אין מצב לקשר איתם כי הם ישראלים טיפוסיים. עוד לא הכרתי כאן אנשים שונים.
שלא לדבר על המערכת שאיתה אני בכלל לא מסכימה, למה מחוייבים להתגייס לשנתיים-שלוש מהחיים כשבכל ארץ אחרת כבר מתחילים את הלימודים והקריירה שלהם? ויוקר המחייה וכל הבעיות שאפילו לא אזכיר כי אני מניחה שאתם כבר מכירים בעצמכם, אבל שוב הגעתי למצב של חוסר אונים כי אני לא עשירה, אין לי איך ולאן לעבור, כך שעם כמה שאני מתה לעבור מישראל אין לי את האפשרות.
אני נשארת עם התחושה הזאת שאני מתביישת במי שאני, כן בשבילי זאת בושה גדולה להיות ישראלית ובחול אני מנסה להסתיר את זה עד כמה שאפשר, בעוד שאני רואה ישראלים אחרים ברחובות (כמה קל לזהות ישראלים בחול, גם שם יש את החוצפה), הם כאלה קולניים וצועקים שאי אפשר לא לזהות אותם ולראות את המבטים של המקומיים שפשוט נגעלים מההתנהגות ההיא ואני כל כך מבינה למה.
שמור עדכון

מה אפשר לעשות?

להמשיך לחיות כאן עם כמה שלא טוב כי אין ברירה
 
7
לנסות בכל זאת לעבור לארץ אחרת כי כאן לא טוב
 
35

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (16) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות