שאלה 196174
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

כבר כמה שנים שאמא שלי מתעללת בי פיזית ונפשית, אגור במעונות אבל עד אז? לסבול?

חן בת 24 | כתבה את השאלה ב-02/12/17 בשעה 19:18

היי,

זה נושא רגיש אצלי מאוד ואני מקווה שתוכלו להבין אותי בצורה הטובה ביותר.

אז ככה, מאז גיל הבגרות בערך בגיל 12-13 אמא שלי הייתה מכה אותי פיזית. היא בן אדם קשה מאוד, שומרת טינה והיא נוטה להתעצבן מהר מאוד. בנוסף, יש לי אח גדול שכרגע הוא נשוי ולא גר איתנו בבית אבל כשהוא היה גר איתנו והיה קטן יותר, אמא שלי לא הייתה מכה את אחי.
בדרך כלל היא חוזרת מהעבודה שלה עצבנית או שהיא נוטה למצבי רוח ואז אנחנו מתחילות להריב ואז היא מגיעה למצבים שהיא פשוט לא שולטת בעצמה ומכה אותי. מעבר לזה, היא כל השנים האלה הורידה לי את הבטחון העצמי, היא קוראת לי בשמות גנאי, מקללת אותי או שהיא עושה השוואה ביני לבין אחי ולבין חברות, למשל "בחיים לא תהיי כמו אחיך" או "את לא מגיעה לסוליה של הנעל שלו" וכאלה. בכיתה י"ב פניתי ליועצת שלי ודיברתי איתה, זה עזר והיא באמת הפסיקה להרביץ לי כמה שנים. היועצת רצתה להזמין משטרה באותו זמן כשפניתי אליה, אבל לא רציתי מהמבוכה ומהבושה.


כיום, אני כבר בת 24 ונכון אני יכולה לצאת מהבית אבל אני לא יכולה כלכלית מפני שאני לפני לימודים ומנסה לחסוך. הייתה הפסקה של כמה שנים מההתעללות הפיזית (אך לא מההתעללות הנפשית) והרגשתי שהיא באמת לא תחזור להכות אותי אבל טעיתי. לפני כמה ימים זה חזר וזה היה נורא.
יש לה גם ימים רגועים, כמו השנים ההם שהיא באמת הפסיקה עם המכות אבל היא לא יציבה וזה די מפחיד אותי. בימים שהיא באמת רגועה היא פשוט בן אדם אחר, כאילו מדובר בשני אנשים שונים לגמרי.
אני יודעת שהאופציה הטובה ביותר בשבילי זה לנתק איתה את הקשר ולצאת מהבית אבל המצב הכלכלי פשוט לא מאפשר לי. חשבתי אולי כשאתחיל את הלימודים אז אגור במעונות אבל עד אז מה לעשות? לסבול?

תודה לכל העונים.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות