שאלה 195250
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

קבלתי את המפקד ואולי יעיפו אותו, לבקש הקלה בעונש?

קבלתי בן 21 | כתב את השאלה ב-25/11/17 בשעה 20:07

היי, אני משרת ביחידה כלשהי שלא אציין את שמה, אני סדירניק לקראת שחרור.
לפני כחודש וחצי קבלתי את המפקד שלי (הוא נגד בדרגת רס"מ), קבלתי אותו על אמירות סוטות ובוטות (מיניות) ביומיום ובכללי כשהוא מדבר עם החיילים ביחידה.
למה בעצם קבלתי אותו?
קבלתי אותו כי אותו בן אדם מתנכל אליי מתחילת השירות, הוא מחפש אותי על כל הדברים הכי קטנים, גם כשהייתי צריך לצאת משמירות וסגירת שבתות הוא תמיד היה נגדי. בן אדם מעיק וחופר ואחד כזה שלא עוזב אותך ולא מפסיק לצעוק.
אני לא היחידי שהוא מתנהג אליו ככה אלא לעוד כמה חיילים ובכללי ההתנהגות הבוטה שלו כלפיי כולם.
קבלתי אותו על זה שהאמירות שלו מפריעות לי אך אולי בתחילת השירות הן הפריעו לי, היום אני רואה אותן כאמירות מצחיקות אבל הגעתי למצב שאני כבר ממש שונא אותו ולא יכול לראות או לשמוע ממנו.
הקבילה נעשתה באופן אנונימי (בלי השם שלי), ולפני כיומיים סא"ל באה אלינו לבסיס וקראה לכמה חיילים מהיחידה שלי ושאלה עליו שאלות, בסוף אני נכנסתי והיא רצתה להגיד לי שהכל אנונימי וכו' ושאלה אם יש לי משהו להוסיף.
בהתחלה כשרשמתי את הקבילה זה היה מצחיק, כל חבריי ליחידה הכירו וצחקו על זה וסתם אמרנו יאללה שיתקבל כבר הקבילה וכו', ושחקרו אותנו גם אמרנו שם שכל האמירות נאמרו (הן באמת נאמרו ונאמרות) וחלק אמרו שזה מפריע וחלק אמרו שזה עובר לידם, כנראה אלה שאמרו שזה מפריע להם גם שונאים את אותו הבן אדם שנקבל. (לא כנראה, יותר נכון בטוח).
אותו בן אדם שנקבל הוא יותר מ15 שנה בצבא, כל החיים שלו הוא בנה כאן, יש לו 2 ילדים.
הרסר שלנו עשה לנו שיחה על זה ואמר שיכולים להעיף אותו מהצבא וכו', וחברים שלי השתכנעו ורוצים כנראה הם לשלוח מכתב למפקד היחידה או שאני אבקש שיקלו על העונש.
אני באמת שונא את הבן אדם הזה אבל לא יודע אם שווה את זה שיעיפו אותו מהצבא על אמירות בוטות (לא יודע אם הצבא מחשיב את זה כהטרדה מינית)..
עכשיו הוא עובר לידינו ובקושי מדבר (אחרי שחקרו אותו), הוא השתנה ממש, כאילו בדיכאון כזה שאני יכול להבין, כי אני עברתי כלכך הרבה ריתוקים ומשפטים שאחריהם יצאתי מתוסכל וממש מעוצבן ולא רוצה לדבר עם אפחד, כי כאילו הרגע אמרו לו שקבלו אותו.
האם יש אפשרות לבקש להקל על עונשו? ואם כן איך?

אגב אסביר לכם מראש למה קבלנו ולא התלוננו עליו על זה שהוא מתנכל - כי אין למי לפנות אצלנו, כל אחד חושב על התפקיד הבא שלו ולא אכפת לו כלכך מהבעיות שיש לנו, אנחנו מבקשים דברים וקוראים לנו בכיינים וכו'..
שבת שלום, אשמח לתגובות אמיתיות וכנות - תעמידו את עצמכם במצב שלי, אחרי כל ה3 שנים האלה שהבן אדם מתנכל לכם, האם לעשות לו את כל הרע הזה? או להקל?

עדכון מקבלתי, שואל השאלה 2017-12-02 20:26:11

השבוע המפל"ג שלנו (סא"ל) עשה "תחקיר", הוא טען שהוא עושה תחקיר ומעביר את זה לנקח"ל.. הוא שאל כמה חברים שלי עליי, על אם אני רבתי איתו בעבר (עם הנקבל), אחרי כמה אנשים הוא לקח אותי לחקירה, שאל אותי אלף פעמים אם זה אני זה שקבלתי ואני עניתי בשלילה, ניסה להוציא ממני שאני זה שקבלתי, שאל עשר פעמים אם אני משקר, ערער כביכול את בטחוני.. אני כמובן ששיקרתי כי אני לא רוצה שהוא יידע שזה אני שקבלתי. אבל כולם אמרו שהוא שאל אותם עליי.. וניסה להגיע לזה שאני זה שקבלתי..
התקשרתי לנקח"ל ושאלתי אותם אם סא"ל ביחידה שלי מורשה לדעת על הקובל, מי קבל (במידה וזה אנונימי) ואמרתי להם שהוא חוקר את חבריי וגם אותי ומעמיד אותנו במצב לא נעים.. אמרו שזה לא דבר סביר שקורה ושאני צריך לקבול אותו גם.. לא יודע מה לעשות כבר, חברים שלי לוחצים עליי שאקבול אותו..
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (14) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות