שאלה 188787
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ההורים קראו לי ״לוויתן״, ומאיימים לאשפז אותי. הם מתעללים בי או שזו אשמתי?

מר אף אחד בן 15 | כתב את השאלה ב-06/10/17 בשעה 21:00

כולם אוהבים את ההורים שלי. לאמא שלי יש מיליארד חברים וחברות ולאבא שלי יש את החברים שלו מהילדות. כולם כל הזמן מדברים על כמה שהם אנשים טובים, מקסימים ומגניבים. להורים שלי יש שלושה ילדים- אותי, את אחי התאום ואחי הקטן. אחי הקטן מאוד אוֹהב את אבא שלי ואבא שלי אוֹהב אותו, ואחי התאום אוֹהב את אמא שלי ואת אבא שלי. מבחינת כולם הם הורים מושלמים ומשקיעים ומגניבים, חוץ ממני. ברגע שהם מתייחסים אלי, הכל מתהפך. שני ההורים שלי רזים ואני בעודף משקל (זה אומר שאני לא במשקל תקין, אבל גם לא בהשמנה), מה שגורר יחס ממש מגעיל. כאילו בגלל שאני לא רזה אני ״הילד הבעייתי״ ועלי הם מוציאים את כל הכעס שלהם. קראו לי ״לוויתן״, ״היפופוטם״, ״שמן״, ו״חזיר״ יותר פעמים משאני יכול לספור. בכל ארוחה משפחתית לוקחים אותי הצידה לדבר איתי על מה שאני אוכל, ומזהירים אותי שאם אני אוכל הרבה ״הם לא יסיעו אותי חזרה הביתה ואני אצטרך ללכת ברגל כדי לשרוף קלוריות״ מהקצה השני של העיר. כל ארוחה אני מרגיש בלחץ, כאילו צופים בי. פיתחתי מנהגים של אכילה בסתר כי אני מפחד שיתפסו אותי חלילה אוכל חתיכת חלה עם גבינה או קוביית שוקולד. איימו עלי שיאשפזו אותי בבתי חולים כי אני שמן מגעיל, אמרו לי שאני לא אצליח בחיים שלי בתור שמן ושאני בחיים לא אשיג חברה ושאני לא יודע להשתלט על עצמי וש״אנשים נגעלים לראות אותי״ בארוחות.
את היחס הזה בחיים לא קיבל אף אחד מהאחים שלי, ולצערי זה ממש לא נגמר פה. בגלל שאני האחד שהם מוציאים עליו כעס אני לא זוכר יום שלא צעקו עלי או קיללו אותי. האווירה בבית היא אווירה של פחד, ואני מפחד לצאת מהחדר שלי רוב הזמן. לפני כמה זמן לדוגמא, הלכנו כל המשפחה לשוק לחגוג משהו, ואחרי הארוחה החזקתי לאמא שלי את התיק והוצאתי לרגע את הפלאפון כדי לבדוק אם שלחו לי הודעות. היא אמרה לי ש״אמרתי לך לא להיות בטלפון יא דפקט״ ולקחה ממני את התיק שלה שאני סחבתי בשבילה, ואמרה לי לא לדבר איתה יותר עד שהיא אומרת שזה בסדר כי היא לא רוצה לראות או לחשוב עלי כי זה הורס לה את הכיף. אחרי זה הם הורידו אותי באיזה מקום שהייתי צריך להיות בו ואמרו לי שאני הולך הביתה ברגל. לא חשבתי שזה באמת מה שיקרה, כי בדרך כלל הם צועקים ואז שוכחים מזה ומתנהגים כרגיל, אבל בסוך יצא שבשישי בערב כשאני כולי הרוג הם אמרו לי ללכת הביתה שישה קילומטר ברגל בשביל לעשות קצת ספורט, כי זה לא יהרוג אותי וכדאי שאני אעשה את זה בשביל הגוף שלי.
עוד דוגמא שאני יכול לתת קשורה חזה שאני בנאדם די עסוק. אני והחברים שלי מאוד עסוקים ובדכ כשאנחנו נפגשים זה ארוחת צהריים משותפת אחרי בית ספר. יום אחד אחר הצהריים אחרי שאכלתי עם חברים היא אמרה לי ש״כדאי לי להתחיל לעבוד כי היא מפסיקה לי את הדמי כיס, כי נמאס לה לפרנס את השומנים שלי״. לא פעם איימו עלי שיקחו לי את הטלפון, את הכסף, את האופציה להיפגש עם חברים או את החדר אם אני אעצבן אותם. עוד דבר שבעיקר אמא שלח עושה זה להפיל עלי קשיים- לדוגמא ״אתה מתנהג כמו ילד גרוע ואני מגנה עליך בפני אבא ואנחנו רבים, אם אנחנו נתגרש זה בגללך״ וכאלה. אני יודע שאלה הרבה דוגמאות קטנות, אבל פשוט יש לי אינספור כאלה. הם פשוט לא עוזבים אותי, מבקרים כל דבר שאני עושה, מתייחסים אלי מגעיל ופוגעים בי בלי הפסקה ועוד קוראים לי בן גרוע שלא מתחשב בהם. האווירה בבית היא של פחד, כי אני מפחד שיקרה משהו שיעצבן אותם ואז יאסרו עלי לעשות משהו או שיקחו לי משהו. עכשיו, אני יודע שזה לא בא ממני כי בכל הכנות אני ילד ממש טוב. אני מוביל חברתי, מקבל מאיות, מרחיב 40 יחידות וכאלה. אני ברצינות ילד ממש טוב, וזה כאילו הם פשוט שונאים אותי. אני בזמן האחרון התחלתי להקליט אותם, פשוט כי זה גורם לי להרגיש יותר טוב עם עצמי. אני תוהה האם מה שאני עובר זה התעללות נפשית (כי הם לאט לאט שוברים אותי נפשית) או שזו התנהגות הורית בסדר, והאם יש דרך שאני אוכל לצאת בה מהבית בגלל ההתנהגות הזאת שלהם. אני לפעמים מרגיש כאילו אני לא מסוגל יותר לראות אותם, כי הם פשוט אנשים נוראיים בעיני. אני מתנצל על החפירה, כי באחת חפרתי, ותודה לכל מי שיעזור לי.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (66) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות