שאלה 185933
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אמא שלי עזבה את הארץ והמצב הנפשי שלי החמיר, הם רוצים שאכנס לאשפוז, מה לעשות?

אבודה בת 20 | כתבה את השאלה ב-12/09/17 בשעה 20:17

היי..

כתבתי מגילה אני יודעת, קיצרתי כמה שיכולתי. בבקשה מי שיש לו סבלנות שיקרא עד הסוף, אני ממש צריכה את זה.

אתן קצת רקע:

ההורים שלי גרושים כבר הרבה שנים. אבא שלי הוא אדם שמאוד קשה לחיות איתו ודאג להוריד לי את הבטחון במשך הרבה שנים עד שהחלטתי לעזוב את הבית שלו (עד אז הייתי במשמורת משותפת- חלק מהזמן אצל אבא וחלק אצל אמא). כשעזבתי את הבית שלו (גיל 17 בערך), הייתה ההתפרצות הגדולה של הדיכאון. עד אז, תמיד הייתי ילדה די עצובה, אבל מעולם לא חשבתי לפגוע בעצמי ולא היו לי מחשבות אובדניות. ברגע שעזבתי את הבית של אבי זה היה מן ״הקש ששבר את גב הגמל״, ונכנסתי לתקופה מאוד שחורה- לא הייתי קמה מהמיטה לבי״ס, לא הייתי אוכלת, הייתי יושבת ובוכה. אמא שלי לקחה אותי לפסיכיאטרית (אמא שלי ואני היינו אז בקשר מאוד טוב), קיבלתי כדורים נוגדי דיכאון והמשכתי טיפול עם פסיכולוגית ולאחר מכן קואצ׳רית. משם הכל התבהר מעט, חזרתי לתיכון, סיימתי בגרויות עם ממוצע מאוד גבוה והתגייסתי לצבא. פה ושם היו קשיים אבל לא משהו לא נורמלי.

ועכשיו לסיפור הנוכחי (סליחה על האורך!)-

לפני כחצי שנה עברתי לבסיס סגור במחשבה לשפר את השירות הצבאי שלי ולהרגיש יותר משמעותית (הייתי מש״קית ת״שׁ). פחות או יותר במקביל, אמא שלי החליטה לעזוב את הארץ ולצאת לפנסיה מוקדמת במדינה רחוקה מאוד מכאן. אני הייתי אמורה לעבור לגור אצל אבא שלי. ככל שהתקרב תאריך הטיסה של אמא, כך מצבי הנפשי החמיר והדרדר, גם מהפחד של לא להיות איתה וגם מהפחד של לגור עם אבא שלי, ובו זמנית גם נורא סבלתי בבסיס שהייתי בו, ומפה לשם (באמת ממש במהירות שיא), הוחלט לשחרר אותי מהצבא על סעיף נפשי לאחר שנה וחצי של שירות. הגעתי באמת לקרשים, חזרו המחשבות האובדניות (למרות שאני עדיין עם הכדורים הפסיכאטריים). החלטתי לא לעבור לגור אצל אבא שלי ולשכור דירה בעיר. הכל נראה שהתחיל להסתדר- מצאתי דירה, מצאתי עבודה, החלפתי כדורים פסיכיאטריים, מצאתי פסיכולוגית. אמא נסעה. ובום- חזרתי לאותו המצב רק פי 3 גרוע יותר. אני אבודה, אני בוכה כל הזמן, אני לא מסוגלת לדאוג לעצמי מהבחינה הבסיסית של לבשל או לנקות כי אני כלכך שבורה נפשית שאני בקושי קמה מהמיטה. והעבודה הייתה הדבר היחיד שהאיר לי את היום והכריח אותי לקום ולצאת מהדיכאון. רצה הגורל ובום, שברתי את היד. שבר קשה של מעל לחודשיים החלמה. ובזמנים כאלו כמובן שאתה רוצה את אמא לידך, שתטפל ותעזור כי אפילו לבשל מאוד מאוד קשה עם יד אחת, ואמא לא פה. חשבתי שהיא תחזור כשהיא תדע עד כמה רע לי, לפחות לשבוע-שבועיים, לעזור (יש לה את היכולת הכלכלית), אך היא בחרה שלא. עכשיו אמא שלי והרבה אנשים מסביב רוצים שאכנס לאשפוז. ואני לא רוצה!!! אני באמת מסוגלת לתפקד, מסוגלת להיות שמחה אם אני עם אנשים או עם בן הזוג. אבל רוב חבריי עדיין בצבא ואת בן הזוג אני רואה פעם בשבוע, ובדירה אני ממש לבד (יש שותפה אבל היא נמצאת מעט מאוד), ואני מרגישה פשוט בקרשים. אבודה. בוכה כל הזמן, מחשבות אובדניות כל הזמן (לא אעשה משהו אמיתי אבל הלוואי שהייתי יכולה פשוט להיעלם). אני כבר רבה עם כולם ומרגישה כעס וטינה כלפי כולם מרוב התסכול, ומרחיקה אנשים ממני בתקופה שאני הכי צריכה אותם. כמובן שעם אמא אני בריב ענק מהכעס שהיא עזבה ושהיא לא מוכנה לחזור כשאני הכי הכי צריכה אותה (היא כן הציעה לי לנסוע אליה).
כדי ליצור לעצמי מסגרת החלטתי להירשם לפסיכומטרי, אבל בינתיים לא נראה שאני מצליחה ללמוד בכלל ואני פשוט מתחרפנת, ממש ממש משתגעת. מתחילה לחשוב שלא אצא מזה לעולם. אני ממש צריכה עזרה. אני כבר לא יודעת מה לעשות.

מקווה שמישהו הצליח לקרוא על אף האורך.
תודה מראש,

אבודה

עדכון מאבודה, שואלת השאלה 2017-09-23 21:27:34

תודה לכל מי שהגיב, עזרתם לי מאוד, מה שלכם נראה כמו פעולה פשוטה של 5 דקות לקרוא ולכתוב עצה- עבורי זה היה עולם ומלואו.
החלטתי לקחת את עצמי בידיים, ובנוסף התחלתי לקחת כדורים חדשים שהוציאו אותי מהמקום החשוך והאובדני שהייתי בו. נראה שדברים מתחילים להסתדר. אמשיך לעשות טיפול פסיכולוגי ואני מאוד מקווה להמשיך ולהתחזק ולא ליפול לתהומות האלו שוב.
מאחלת לכולנו שנה נפלאה מלאה באושר, אהבה וקבלה עצמית :)
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות