0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

דיכאון מהשירות הצבאי. מה אם אפתח חוסר הערכה גם לאזרחות?

דנה בת 20 | כתבה את השאלה ב-03/09/17 בשעה 21:34

אני מיועד להשתחרר עוד כחודש וחצי, מתחילת השירות שלי היו לי עליות ומורדות אבל בעיקר בעיקר מורדות. אני מסתכלת על השירות שלי ולפעמים מתחרטת שהתגייסתי.
היה לי מאוד ברור שאתגייס לתפקיד שמבחינתי משמעותי, אצא לקצונה ואהיה משמעותית בשביל אנשים רבים. אך המצב לא כך, בתפקידי, השאלה אם הוא משמעותי תלויה בשיבוץ. הגעתי לאחד בסיסים הכי ביזיוניים בצהל, כל קצין ונגד יותר רקובים מהשני, כל דבר שיקרה הם יהיו בטוחים שניתן יהיה להפיל זאת על המחלקה שלי לא משנה בדבר המדובר, ולגמרי יתמחו בהם.
עברתי התעללויות מצד המפקדת שלי - מתוך קנאה, כשאבסורד הוא שהיא הודתה בך. חצי שנה של סבל טהור, בין אם זה לעשות את התפקיד שלי, לקבל ריתוקים על כל מיני סיבות מומצאות שלה והפצת שמועות עלי בבסיס, שהוא אגב סגור.
לאחר ריתוק שכלל 37 ימים רצופים שסגרתי כולל חגים ובלי אפטר גיליתי שאת מכתב ההמתקה שהגשתי על מנת להקל בעונש היא זרקה לפח במקום לשלוח את זה לסגן מבס. לאחר בירורים שהתייצבתי אצלו בדלת פתוחה הוא עלה על כך ולאחר המון התנקלויות נוספות הוחלט שהיא כבר לא תהיה מפקד המחלקה והעבירו אותנו לידי מפקד אחר שהאמין באמת שאני בעייתית ולא מקצועית. כשמקצועיות הוא דגש מאוד גדול מבחינתו. הטא אף פעם לא ראה אותי ובגללשהיא חבר מאוד קרוב של שאר בנות המחלקה הוא הרגיש צורך להאשים אותי בכל דבר שקרה גם אם לא הייתי בבסיס בכלל.
ביקשתי אין ספור פעמים לצאת לקצונה וכולם התעלמו ממני, עד שהקפתי סמכויות רבות כדי לקבל זימון לכנס קצונה. לא הצלחתי לעבור את שלב הראיונות משום שכבר הייתי חריגת פזם והוחלט לא לאפשר לי לצאת. שיקר לי בפרצוף וריצה אותי כדי לא לאפשר לי לצאת מתוך מטרה שאתלונן עליו כדי שיצליחו להדיח אותו.
בינתיים המפקד הקודם השתחרר והגיע מפקד חדש ממורמר שכל מה שהוא מנסה לעשות זה לצאת מהצבא, הוא מתנכל לי ומשפיל אותי מזלזל בבעיות התש שלי - מחלת סרטן לשני הוריי - ולא מתייחס אלי אפילו כאל בן אדם. ביקשתי גם ממנו לצאת לקצונה אך הוא שיקר לי ורימה אותי מתוך מטרה שאתלונן עליו על מנת שיודח מהצבא.
ניסיתי לחפש תקן לקבע כדי לאפשר לי לממש את עצמי בצבא אבל לא הצלחתי למצוא ובעיקר בגלל האירועים האחרונים בבסיס אצלי החלטתי לוותר לאחר שגיליתי שלא משנה כמה אתאמץ וכמה אתן מעצמי מפקדיי יעדיפו לשלוח בחורה לקקנית וחנפנית פעם שנייה לקורס משתחררים, שמשתחררת אגב אחריי ולא לאפשר לי בכלל לצאת מתוך תמימות, לטענתה, של מפקדת נוספת במחלקה.
כל הנסיונות שלי להצליח ולפרוח ולתת מעצמי לא הצליחו, אני מרגישה תסכול גדול שהגעתי לאן שהגעתי ולא הצלחתי להתקדם לשום מקום. רוב השירות שלי היה מלחמות וכעסים ומעולם לא היתה לי טיפת שקט בשנתיים האילו.
אני מתביישת לספר לאנשים על השירות המחריד שעשיתי והכל כך לא משצעותי, כשאחיי ביצעו תפקידים מיוחדים ומשמעותיים, ואני נותרתי מאחור לאחר שראיתי את כל חבריי כלוחמים או קצינים.
אני מרגישה שמזלזלים בי והשירות עצמו לאורך כל הזמן נתן לי תחושת דיכאון שהדחקתי בכוח...
קשה לי עם כל מה שעברתי, עם קבן שמתעלם מכולם, עם מפקדים נבלות, עם חברות למחלקה שאף פעם לא הקשיבו לי, עם שירות פשוט מזעזע...
אני מפחדת שאפתח בעיות נפשיות וחוסר הערכה עצמי לקראת האזרחות...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות