0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

המשפחה שלי איכזבה אותי מאד. אני טועה כשאני אומרת מה שאני חושבת?

עצובה בת 32 | כתבה את השאלה ב-10/08/17 בשעה 20:02

היי..
אני כותבת לכם כי אני בעיקר מחפשת הזדהות עם מישהו שעבר את זה גם או עובר את זה.
אני בת 32, רווקה שמקווה למצוא בקרוב, תואר ראשון, עבודה מסודרת, גרה אצל אמא גם כדי לחסוך והאמת גם כדי לא לגור לבד. ניסיתי שותפים, נפלתי על האנשים הכי לא נקיים, לא רוצה לגור יותר עם זרים. זו אני על רגל אחת.
לא יודעת איך להתנסח מרוב שזה כזה מורכב, אתחיל מהסוף.
אנחנו 4 אחיות, אני היחידה מבין כולן שאבא שלה לא מדבר איתה קרוב ל10 שנים.
7 שנים שלמות ו3 שנים של און אנד אוף. לפני 7 שנים ההורים שלי התגרשו.
שתי אחיות לא מדברות איתי, יש לי רק אחות אחת גדולה שנשארתי איתה בקשר תמיד.
בהתחלה אבא שלי לא היה מדבר עם הבכורה ואני והיא היינו די קרובות, מהיום שהוא עזב את הבית ואמר לה שהוא יעזור לה במה שהיא צריכה היא ניתקה איתי קשר.
הקטנה גדלה, יצאה מהבית כדי לגור אצל הבכורה והיא אמרה שהיא יוצאת מהבית בגללי ושהיא לא סובלת אותי.
גם הבכורה והאחות שאני בקשר איתה, שתי האחיות הגדולות בעצם, לא מדברות שנים. ניסיתי לגשר ביניהן משהו כמו 3 שנים, אבל ללא הצלחה.

אומרים לי במשפחה שאני היחידה שאבא שלה לא מדבר איתה כי אני ישירה מאד ולא נותנת לכסף לעשות עליי מניפולציה. וברגע שבעצם הכסף שלו לא מדבר אליי אין לו "קלף" עליי.
שלא תבינו אותי לא נכון...אני אוהבת כסף, זה דבר חשוב שמקדם בהרבה בחיים, אני פשוט לא מאמינה בקשר שמבוסס על כסף - כי אם אתה אבא משפיע עליי לרעה באלימות מילולית וסחטנות ריגשית - אני לא אשכח הכל כי תציע לי עזרה בכסף.

אתם צריכים גם לדעת שאבא שלי אומר שאי אפשר לאהוב את כולם, כדי לאהוב אחד צריך בהכרח לשנוא את השני. מילים שלו לא נגעתי.

אז נדמה לי שהבנתם איך גדלנו פחות או יותר, בוא נגיד שאני קיבלתי את תפקיד השנואה והמנודה, ואחותי הגדולה את תפקיד הנאהבת.
אמרתי לה לא מעט פעמים - "את חיה בחלומות, את איתו בקשר כי את רוצה "אבא" אבל האבא הזה פגע באמא ופגע בנו ונתן לכולנו לבכות שנים. אין בעיה תהיי איתו בקשר, אבל אל תבקשי ממני להיות איתו בקשר ואל תעלי אותו בשיחות בינינו. הוא לא ישפיע על הקשר בינינו".

לצערי אשר יגורתי בא לי. אחותי הפסיקה לבוא בשבתות ובימי שישי. זה עוד כשלא היה לנו רכב בבית ואנחנו גרות יחסית רחוק. לאחרונה יש רכב, ובאנו לא כל שבוע אבל כן נסענו לבקר את האחייניות. היא מצידה אדישה. וקורה מצב שאבא שלי רואה את הבנות פעם בשבוע ואני כל חודשיים.
היא יותר גמישה בזמנים, אני עובדת משרה מלאה עד שעות מאוחרות. לכן, לפחות לפי דעתי ועוד בכלל שזה חופש גדול היא יכלה לבוא מידי פעם. אבל כלום.
יצאתי עליה גם לפני כמה חודשים וגם לפני יומיים - הטחתי בה מילים קשות. נזכרתי בכל מה שלא רציתי להגיב לגביו והכל עלה למעלה כי הרגשתי שאבא שלי דוחק אותי הצידה מרחוק.
היא הרי אמרה שברגע שהוא ביקש להשלים איתה הציע לה כסף ואמרה שלא הרגישה נעים כי אני לא התחלתי את החיים שלי ולא קיבלתי כלום כדי להתחיל אותם לעומת השאר. ובכל זאת לקחה.
גם נפלט לה שיש לה בעלות משותפת על רכב יחד עם אבא.
אמרתי לה שאם היא אוהבת אותי שתחרים אותו כמו שהוא מחרים אותי. כי זה צריך להפריע לה שיש לה אחות שאבא שלה לא אוהב אותה. אבל כמה נוח שיש כסף אז חבל לוותר עליו.

היא פשוט השתגעה, בשתי הפעמים, היא לא מוכנה להודות שהיא מקבלת ממנו עזרה כספית, אפילו אם מידי פעם או לפחות פעם כי גם היא וגם בעלה הודו בזה ואמרה לי שאני לא מתנהגת בצורה פירית.
לפני יומיים אף אמרה לי שחבל שנריב וכל החיים עוד לפנינו ואם אני רוצה להתראות אז הבית שלה פתוח. הרגשתי יותר איום מאשר שחבל לה אם נריב...כי היא לא מחליפה איתי מילה כבר יומיים והיום אמרה לאמא שלי שהיא נעלבה ממני ושאני לא מבינה אותה ושאני מטיחה בה מילים קשות.

אני עם מועקה כי אני מרגישה שאני מאבדת את אחותי. היחידה שנשארה לי מבין השלוש.
מהבכורה אני בכיתי שנים בגלל שניתקה איתי קשר וידעתי שעשתה את זה בשביל אבא. כי כשאבא לא דיבר איתה ודיבר איתי אמר לי שבשבילי היא צריכה להיות מתה ואסור לי להתראות איתה - עניתי לו שיילך לחפש ושלא יעז לומר שוב על אחותי שהיא מתה. הוא לא אהב את התשובות שלי.

נשבעת לכם, אני לא צריכה כסף, אני מרוויחה אותו לבד.
לצערי אין לי מספיק בשביל בית. אבל את הלימודים מימנתי לבד, כל הוצאה על עצמי לבד, אני לא דורשת או מקבלת מתנות יקרות, ואני עוזרת בבית כשצריך. לאחרונה פחות מוציאה כסף על הבית, אבל היו תקופות גם כסטודנטית שהייתי עושה קניות לבית ועוזרת בחשבונות.
אני פשוט ממורמרת שלאף אחת זה לא מפריע שיש להן אחות שאין לה אבא - אני תמיד עמדתי להגנת האחיות שלי בפני ההורים שלי. גם בפני אמא וגם בפני אבא. וכשראיתי שהן היו נפגעות מהם הייתי נפגעת יחד איתן.
אני ממורמרת שכל ניסיון שלי לאחד את כולן העלה חרס.
ואני לא מצליחה להבין למה רק בעיני זה מוזר שאבא מדבר עם שתי בנות שלא מדברות אחת עם השנייה ולא מנסה לאחד ביניהן. שהכל זה משחק שליטה שלו כי זה מה שהוא אוהב.

אמרתי לאחותי - איך זה שלאבא הורדת את הראש והשלמת איתו, אבל עם האחות השנייה את לא משלימה בידיעה שהיא גם מדברת איתו?

מה אני צריכה לעשות? להשאיר את המצב כמו שהוא?
להתנצל בפני אחותי שאומרת שנפגעה ממני? מצד אחד אני פגועה מאד וממורמרת, מצד שני אני לא רוצה להיות בקשר עם אבא שלי, הוא בן אדם שלילי ואני לא צריכה את הכסף שלו.
אני כן צריכה אהבה וכן חסרה לי דמות אב שתחבק אותי אבל הוא לא היה האדם שאהב אותי במהלך השנים. פשוט אני לא יכולה לחיות עם העובדה שגם היחסים עם האחות הזו נהרסים לי, ואני לא יודעת להחזיק דברים בפנים.

תודה שקראתם עד כה.

לקחת את אחותי לעוד שיחה?

לא, עשית מספיק שהוא תנסה להבין אותך גם
 
19
כן, חבל שתאבדי את האחות היחידה שמדברת איתך
 
6

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות