שאלה 181561
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

כתבו ב-"sarahah" על אחותי שהיא זונה ושרמוטה. איך להתמודד איתה?

בינונימית בת 16 | כתבה את השאלה ב-09/08/17 בשעה 21:32

רק להבהיר - אין לי פלאפון למעלה מחצי שנה, ולכן אני לעתים משתמשת בפלאפון של אחותי כדי לשוטט באינטרנט (בהסכמתה כמובן).

אמש נכנסתי למכשיר שלה, וראיתי שהותקנה שם אפליקציה חדשה בשם "sahara", למי מכם שלא יודע במה מדובר, אז האפליקציה דומה במהותה לאפליקציית סיקרט, רק ששם ניתן לשלוח הודעות אנונימיות לכל אחד. נכנסתי לשם וראיתי עשרות אם לא מאות הודעות מהרבה אנשים ובעיקר מגברים שכותבים לה תגובות איומות, ביניהם "את ונרי (חבר של אחותי) ממש לא מתאימים הוא הרבה יותר מעל הרמה שלך, אני לא מבינה איך הוא פזל אליך בכלל יקופה", "ישרמוטה", "בלי איפור את דומה לעכבר" ועוד הרבה הודעות בסגנון (צירפתי לכאן צילום מסך).

באותו רגע הייתי בהלם מהרפש הזה, ואני בעצמי נפגעתי מהדברים האלה שכתבו עליה. בקיצור - אני הרגשתי שאני חייבת לדבר איתה, ולכן לקראת הערב ניגשתי לאחותי ושאלתי אותה במין סקרנות כביכול אם היא שמעה על האפליקציה החדשה, כדי לגלוש איתה לדברים שאני רוצה לומר לה. היא ענתה לי שכן, ואמרתי לה שסתם דפדפתי מתוך התעניינות וראיתי שכתבו עליך דברים מסוימים, היא השיבה לי שכן ואמרה שיש הרבה ילדים מפגרים באינסטגרם שלה (היא שמה את הקישור לפרופיל שלה בsahara באינסטגרם), והיא הוסיפה להגנתה שהרבה מהחברות שלה צילמו את הדברים לאינסטגרם והגנו עלייה, והן כתבו שמי שכותב דברים רעים על דניאל (נגיד שם בדוי לאחותי) אז שיבוא ויגיד לה את זה בפרצוף במקום להתחבא מאחורי אפליקציות.

כעת אני במצב שאני לא יודעת מה לעשות. זה או שיש לה חוסן נפשי ממש גדול, או שהיא סתם משקרת לי לגבי זה שהיא לא נפגעה. במקרה הזה אני לא רוצה לערב את ההורים כי זה לא יניב תוצאות מבורכת ביחסים של שתינו, אני רוצה להתמודד מולה ולעזור לה בהקשר הזה. אני יודעת שאין סיכוי שהיא תמחוק את האפליקציה, כי אם היא הייתה רוצה, היא הייתה עושה את זה מזמן. וזאת בעיה, כי האפליקציה הזאת מעוררת בה עניין, אני יודעת שזה יחלוף עוד מעט. אבל עכשיו זה בעייתי כי הדברים שנאמרו שם ממש קשים.

אולי מצדכם אני "נשמעת" מאד דרמטית וכו' וכו', אבל זה באמת מה שאני מרגישה. אני לא רוצה שאחותי תראה שכותבים עליה דברים כאלה דוחים. והלוואי שיכולתי להסיר את האפליקציה הגועלית הזאת מהפאלפון שלה.

רציתי לציין דבר נוסף - אחותי ילדה מאד דומיננטית בחברה ויש לה נוכחות, היא מוקפת בהרבה מאד חברים וחברות, ומה שהניע אותה להוריד את האפליקצייה, נבע מתוך העובדה שלכולם בסביבה שלה יש את זה, אז למה שהיא לא תצטרף אליה? לחץ חברתי וכל השיט הזה.
איך אני משכנעת אותה לרדת מאפליקציה הזו?
אגב, אם זה משנה - אחותי בת 15 ואני 16.

בינונימית צירפה תמונה לשאלתה:

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (18) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות