שאלה 178129
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני חייבת שיחות ולכן מנסה ללכת לפסיכולוג, זה אף פעם לא מצליח, איך עליי לנהוג?

אנונימית בת 28 | כתבה את השאלה ב-16/07/17 בשעה 13:43

שלום רב, אני אמורה להתחיל טיפול פסיכולוגי(שיחות) עם פסיכולוגית(מעדיפה פסיכולוגית אישה ולא פסיכולוג גבר מטעמי נוחות) בקרוב דרך הקופה מאחר ואינני יכולה להרשות לעצמי לשלם לפסיכולוגית באופן פרטי.
אין לי היסטוריה ארוכה עם פסיכולוגים, ועם זאת, ממעט הפעמים שהלכתי לפסיכולוגים- התאכזבתי קשות. אני ממש חייבת שיחות ולכן אין לי כל כך ברירה אלא לנסות וללכת שוב לפסיכולוגית וכביכול לקוות שהיא תוכל לעזור לי. הבעיה שלי עם פסיכולוגים היא כזאת: בפעם הראשונה שהלכתי לשיחות אצל פסיכולוגית (דרך הקופה כי אין ברירה)- לאחר סיום הפגישה הראשונה היא רצתה שאחתום לה על טופס ויתור סודיות על מנת שזה יקנה לה אפשרות להתייעץ עם גורם שלישי. וזה לא התאים לי, כי זאת חדירה לפרטיות של מטופל, אז היא אמרה שזה התנאי אז ויתרתי והפסקתי את השיחות איתה. והרגשתי כעס עצום מאחר וסיפקתי לה מידע רב עליי בפגישה הראשונה והיחידה!! עברו כמה שנים והחלטתי לנסות שוב. הלכתי שוב לפסיכולוגית דרך הקופה, ובפגישה השנייה איחרתי אז היא אמרה לי שלא אטרח להגיע יותר(!)
ושוב כעסתי מאחר וגם לה סיפקתי מידע רב עליי.
לאחר כשנה ניסיתי שוב, הפעם דרך מקום פרטי. כי יכלתי להרשות זאת לעצמי בזמנו, אמנם בדוחק. וגם לה סיפקתי מידע רב עליי ובפגישה השלישית היא הבריזה לפגישה!! פסיכולוגית שמבריזה למטופל, הייתם מאמינים?!! ושוב, חשתי זעם רב, ותחושת חוסר האמון שלי אצל פסיכולוגים ובני אדם באופן כללי רק הלכה וגברה.. גם השנאה שלי לאנשים הולכת וגוברת מאחר וכל פעם מחדש אני ניתקלת בסיטואציות שנותנות לי סיבות לי לשנוא בני אדם יותר ויותר מיום ליום. כמו שציינתי, השתדלתי לא לוותר, ושוב לנסות ולהיפגש לשיחות עם פסיכולוגית מהקופה, אבל עדיין, אני חוששת שאתאכזב שוב. אני תוהה אם בכלל כדאי לי לספק לה מידע עליי בפגישות איתה, מאחר וכל פעם שסיפקתי מידע- התאכזבתי. אני חושבת שהפעם כדאי לי להיות יותר מחושבת בשיחות, ולחשוב לפני שאני מספרת משהו, ולהיות סופר מחושבת ושקולה ומאופקת, (כל כך חבל לי שבן אדם צריך להגיע למצב שהוא חושש לדבר ולהיות חופשי בפגישות אצל פסיכולוג ואם כדאי לו בכלל) וזאת בעצם השאלה שלי אליכם/ן, איך עליי לנהוג? להיות שקולה ומחושבת בשיחות? לחשוב לפני שאני מספרת משהו לאור העבר העגום שלי עם פסיכולוגים?תודה ואשמח לכל עצה!

להיות שקולה ומחושבת בשיחות אצל הפסיכולוגית?

כן, עדיף להיות זהירה, ולהיפתח לאט.
 
2
לא, עדיף לספר מה שאני מרגישה. אך להסתכן באכזבה נוספת וכואבת.
 
6
אחר, בתגובות
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות