0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לא מרגישה בנוח לשתף את ההורים שלי בכלום ומרגישה כאילו הם כולאים אותי. מה לעשות?

מישהי גיל: 17 | כתב את השאלה ב-19/05/17 בשעה 19:52

זה הולך להיות סופררר ארוךךךך אז מתנצלת מראש על החפירה:

כשהייתי בכיתה ג' אחת החברות שלי סיפרה לי איך באים ילדים לעולם, אז שאלתי את ההורים שלי אם זה באמת נכון שילדים באים לעולם מסקס. זה לא היה נראה לי מגעיל או מוזר, אבל אמא שלי ממש נלחצה מהשאלה הזאת והתחילה להכחיש ולספר לי שילדים נופלים מהשמיים לבטן או משהו כזה וכדי להיכנס להריון צריך להתפלל לאלוהים. כמה ימים אחרי זה היא לקחה אותי לשיחה בארבע עיניים והסבירה לי "זוכרת שלפני כמה זמן שאלת אותי איך באים ילדים לעולם? אז מה שהחברה שלך אמרה לך זה נכון" היא היתה ממש מובכת. מאז אני התחלתי לפחד לשאול אותם שאלות או לשתף אותם בדברים "רגישים". ההורים שלי תמיד היו שמרנים ומגוננים מהעולם- הם לא הרשו לי לראות ערוץ הילדים עד גיל 12 (!) כי זה לא חינוכי וכששמעתי פעם בכיתה ה' או ו' מוזיקה להנאתי אמא שלי אמרה לי שזה שירים לא טובים ושמה במקום זה שירי ארץ ישראל הישנה והטובה. מאז אני שומעת רוק בסתר בלי שהם יידעו ומתביישת להראות להם שיש לי טעם מוזיקלי כלשהו (אני יודעת שזה ממש אידיוטי). גם תמיד התביישתי לדבר איתם על בנים ועל קראשים שהיו לי. כשהיו לי תקופות קשות מאוד של דיכאון ותחושות בדידות נוראיות סבלתי אותן לבד כי נתקע לי במוח המחסום הזה של לא לשתף אף אחד בשום דבר שאני אוהבת או מרגישה או חושבת עליו וסתם להיות תמיד ילדה טובה וחכמה ושלא ייראו עליי שום דבר.
התביישתי מהם בכל דבר, אפילו בדעות הפוליטיות שלי. אני שמאלנית רדיקלית וההורים שלי ימניים ואני אפילו קצת פעילה חברתית בקטע הזה אבל אני לא מעיזה לשתף אני מפחדת מהתגובה שלהם. אני גם לא מאמינה בדת יותר והפסקתי לאכול כשר וגם את זה לא סיפרתי להם. כאילו להיות מי שאני לידם זה כמו לצאת מהארון. מזל שאני לא לסבית, אחרת זה היה פשוט נוראי לעבור את זה איתם, הם גם נורא הומופובים בנוסף לכל הצרות.
כל זה גרם לי להיות סגורה גם בפני אנשים אחרים לא רק בפניהם ומעוד כל מיני סיבות עד לא מזמן זאת הייתה תקופה שלא היו לי חברים שאני שומרת איתם על קשר אחרי בית ספר בכלל !! הייתי כל היום בבית עם עצמי, והם כל הזמן העירו לי על זה "תזמיני את הילדה הזאת והזאת, אני אתן לך כסף לכו לקניון למה את כל כך בודדה צאי תבלי" זה הרגיש לי נוראי, לא מספיק שאין לי חברים ולא כיף לי הם גם מעיקים עליי ולא יורדים ממני ושופטים אותי ולא מרוצים ממני. רציתי להיות מקובלת רק בשביל שהם יפסיקו עם זה וירגישו שיש להם ילדה נורמאלית סוף סוף.
לפני שבועיים בערך עמדתי בפני דילמה- האם לקנות כרטיסים להופעה של אירוסמית עם חברה או לא. זאת אחת הלהקות האהובות עליי וזה היה ההזדמנות היחידה שלי לראות אותם (כי זה מופע פרידה) ונורא רציתי ללכת. זה יצא על המזל שלי יום לפני מתכונת בהיסטוריה. החלטתי לשים זין ולקנות כרטיס בכל זאת ופשוט לא לספר להורים שלי, גם ככה אני על 100 בהיסטוריה והמורה חולה עליי. יומיים לפני ההופעה קלטתי שזה הזוי לא לספר להם וסיפרתי, זה אשכרה דרש ממני אומץ. בסוף בגללם ביטלתי את הכרטיס ולא נסעתי ורבתי איתם ממש. ומה אבא שלי אמר לי? "את יודעת שהסולן של הלהקה שלי מכור לסמים?? מה לך ולהם???" כאילו מה הקשררר מההההה. והם נורא נעלבו שלא סיפרתי להם וניסיתי להסביר להם את האווירה שיש בבית, וגם בתקופות לפני שניתקתי את הקשר עם חברים הם לא היו מרשים לי כמעט לצאת לשום מקום חוץ מהקניון ואני רוצה לנסוע בקיץ לאילת עם חברים וזה כאילו ממש על גופתם המתה.

אני לא יודעת מה לעשות כבר. אני כבר בת 17.5 וככה נראים היחסים עם ההורים שלי, אני מתה לעזוב את הבית. הם נורא נחמדים ואוהבים אותי והכל בסדר איתם כל עוד אני מסתירה מהם את האמת.
מה לעשותת???
(וסליחהה על החפירה פשוט הייתי חייבת להסביר ולהוציא את זה)
תודה לעונות ולעונים

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות