0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

החבר של אימא שלי אינו רוצה לעבוד והוא ממשיך לנצל אותה כלכלית. איך להפריד ביניהם?

ג'ייסון בן 22 | כתב את השאלה ב-17/05/17 בשעה 22:44

היי אנשים
אני מתחנן לעזרה שלכם. זה נושא מאוד דחוף ואני חייב את כל העזרה שאני יכול לקבל. פניתי לכל מה שאני יכול ושום דבר לא התקדם.

אז אימא שלי היא בזבזנית כרונית. יש לה תמיד את הצורך הזה לבזבז כסף ו/או לשלם על אנשים. למשל עם חברות שלה מזמינות אותה לאיזה בית קפה, בסופו של דבר אימא שלי היא זו שמשלמת. היא פשוט מכורה לבזבוזים גם אם בסופו של דבר אנשים אחרים נהנים מהבזבוזים שלה ולא היא. זה כנראה נוצר עקב סוג של נחמה עצמית בעקבות הזוגיות הגרועה מאוד עם אבא שלי (ותאמינו לי: הוא היה חלאה גדולה).

עכשיו, שמונה שנים אחרי הגירושים, ושש שנים אחרי זוגיות כושלת עם החבר הקודם, אימא שלי נמצאת בזוגיות חדשה. בהתחלה הייתי בעד כי כמובן שרציתי שאימא שלי תהיה מאושרת. אבל ככל שעבר הזמן פתאום שמתי לב שהזוגיות שלהם מתבססת על דבר אחד: בילויים. בכל פעם שהם נפגשים הם חייבים לבלות איפשהו. בין אם זה בית קפה, סרט, מסעדה, טיול עם חברים, צימרים וכו'. זו כאילו התמכרות לבילויים. אבל זה היה מילא אם הם היו מתחלקים בהוצאות
אבל הם לא

אימא שלי היא זו שכל הזמן משלמת. על כל הבילויים היא משלמת. החבר שלה הוא מובטל כבר שש שנים (זו הסיבה שגרושתו עזבה אותו). הוא לא עובד והוא לא רוצה לעבוד. הרי למה לעבוד ולהרוויח כסף אם הוא יכול לנצל את אימא שלי בשביל זה?
אפילו 200 שקל הוא לא יכול לשלם לשיפוצניק שלו (שהוא גם השיפוצניק שלנו) כבר חודשיים.

ותבינו שהמצב הכלכלי שלנו הוא לא הכי טוב. הוא לא גרוע אבל לא הכי טוב. יש לאימא שלי משכנתה, חובות וחשבונות. הבעיה שבגלל כל הכסף שהיא מבזבזת עליו, קשה לה מאוד לשלם את החובות שלה ולסגור את המינוס. סבתא שלי (שגרה איתנו מאז שסבא שלי נפטר) כל חודשת נותנת לה סכום כסף מסויים שמגיע לה לקבל כניצולת שואה. אבל גם את רובו אימא שלי מבזבזת על הבילויים שלהם. סבתא שלי לא מבינה בכלל לאן נעלם כל הכסף שהיא כל הזמן נותנת לה. אימא שלי מתקשה בלתחזק את הכול ומתקשה בלהשלים את החובות. כל חודש היא בוכה לסבתא שלי ומתחננת לעזרה. וסבתא שלי נותנת לה. אבל מזה שווה שגם ככה את הכסף היא מבזבזת על בילויים עם החבר הנצן שלה?

אני לא מזמן השתחררתי מצהל וגם סיימתי את הפסיכומטרי שלי אחרי קורס של חצי שנה (מקווה לטוב) ועכשיו אני מנסה למצוא את עצמי ולסדר לעצמי מקום עבודה עד שתתחיל שנת הלימודים. אבל למרבה הצער זה לא כל כך הולך לי כך שגם אם אני רוצה לעזור במובן הכלכלי זה כמעט בלתי אפשרי. אבל עדיין למה שאני אעזור לאימא שלי לשלם את החובות *שלה* ולכסות את המינוס *שלה* כאשר היא מבזבזת את הכסף *שלה* על בן הזוג המובטל הנצלן *שלה*.

אני חייב להפריד ביניהם לפני שיהיה מאוחר מדי. אימא שלי אפילו לא אוהבת אותו (אמרה את זה לסבתא שלי) היא איתו כי היא מפחדת להיות לבד וללא זוגיות.
אני חייב להפריד ביניהם לפני שאימא שלי תבזבז את כל מעט הכסף שיש לה עליו
אני חייב להפריד ביניהם לפני שאימא שלי תהיה בסכנה כלכלית גדולה מאוד.

בבקשה אני מתחנן לעזרה
אני חייב להפריד ביניהם

יש דרך?

הערה: כן כתבתי שאלה דומה כזו לפני חודש אך בקושי קיבלתי תשובות. חשבתי לוותר פשוט אבל המצב נעשה הרבה יותר גרוע ממקודם.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (9) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות