0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

עובדים התלוננו לממונה עלי שאני מעירה הערות פוגעניות

ענת בת 26 | כתבה את השאלה ב-16/05/17 בשעה 12:47

שלום רב.
התחלתי לעבוד בחברה וותיקה. רוב העובדים הם בני גילי, ורבים מהם עשו עלייה, בין אם בגיל צעיר או בין לפני מספר שנים. בחברה ישנו עובד ערבי-מוסלמי, וכל העובדים מסתדרים מצוין אחד עם השני.
במהלך הפסקות הצהריים, אנחנו נוהגים לדבר על כל מיני נושאים, בין אם על פוליטיקה, סרטים או סתם מספרים בדיחות. אני מרבה לצחוק עם העובד הערבי. הבדיחות שלנו הן הדדיות ושאלנו אחד את השנייה פעמים רבות אם מי מאיתנו נפגע מהשני. אנחנו מרבים לצחוק על המצב הפוליטי במדינה ועל האמונות שלנו, בעיקר בינינו לבין עצמנו, אך לרוב אנחנו יושבים בחדר עם אנשים נוספים, והם מתקשים לקבל את ההלצות הללו (נפגעים באופן אישי).
כל העובדים מספרים בדיחות בעלות אופן מיני כזה או אחר או מדברים על פוליטיקה, אבל כולם בוגרים מספיק כדי לצחוק מכך, וככל שידוע לי, איש לא נפגע מהן.

לאחרונה קיבלתי מייל מהאחראית שלי בו היא טענה כי מספר עובדים התלוננו על ההערות שלי - גם על הבדיחות עם העובד הערבי וגם על בדיחות מיניות. כתבתי לה כי שאני ביחסים מצוינים עם העובד הערבי והבדיחות הן בהומור ואיננו נעלבים. בנוגע לבדיחות המיניות, כתבתי כי רבים מהעובדים סיפרו סיפורים או בדיחות בעלות אופי מיני, ונראה שאיש לא נפגע מכך.

האחראית ענתה שהתלונות הגיעו ממספר עובדים, והבעיה היא בדרך בה אני מספרת את הבדיחות או בתוכן ההערות. מסתבר שההלצות בעלות האופי הפוליטי עם העובד הערבי מעליבות את מי מהעובדים (חשוב לציין כי העובד הערבי הצהיר בפני האחראית עלי לפני קבלת המייל, כי הוא לא נעלב ממני בכלל ושהוא מאוד מכבד ומעריך אותי (הייתי נוכחת בשיחה)).

זו העבודה ה"אמתית" הראשונה שלי. אין לי ניסיון רב בהתנהגות הולמת במקום העבודה, לכן המחשבה הראשונה שעלתה בי היא שאסור לי לצחוק יותר עם העובד הערבי, להימנע מלספר בדיחות שעלולות להתפרש כמיניות או גזעניות, ולהשתדל לא לדבר על פוליטיקה. אני גם חושבת לבקש סליחה באופן פרטי מכל עובד על כך שפגעתי ברגשותיהם (מבלי לספר להם על המייל שקיבלתי).

חשוב לציין כי האחראית מרוצה מהעבודה שלי עד כה, אבל לא הייתי רוצה לסכן את המשרה שלי.

מה עלי לעשות?

מה הדבר הנכון ביותר לעשות?

לבקש סליחה באופן פרטי מכל עובד
 
3
להפסיק להתבדח או להעיר הערות על פוליטיקה/מין/כד'
 
44
אחר
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות