שאלה 168859
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בעל הדירה מגיע כמעט כל שבוע לראות את הדירה, מה לעשות?

איציק בן 30 | כתב את השאלה ב-08/05/17 בשעה 22:02

לפני שלושה חודשים נכנסתי לדירה, לא משופצת, לא במצב הכי טוב ולא מרוהטת. בעל הבית בן אדם מבוגר בסביבות גיל ה-70 מגיע יחד עם אישתו כמדי שבוע כדי לראות את הדירה ובודק את כל הדירה מהחדרים על השירותים.
בהתחלה חשבתי שהוא רוצה לראות אם אני ואישתי זוג ששומר על הבית כמו שצריך והראו שהם שמחים שאנחנו בדירתם, אך זה התחיל להיות במצב בלתי נסבל שבעל הבית מגיע מתי שבא לו, במקרה הגרוע הוא אפילו מתקשר בשעה 6 בערב שאני בעבודה ואומר לי "אני פה מחכה לראות את הבית, תגיע בבקשה", שחשבתי שמשהו קרה בבית בפעמים הראשונות.

לא כיף לי ולאישתי בבית, מרגישים שאין פרטיות, וכשיש בעיה בבית לדוגמא הברז מטפטף הערתי על כך לבעל הבית ואמר לי "אתה עשית את הבעיה, אתה משתמש בזה! תתקן את זה".

בהתחלה חשבתי שבעלי הבית הזקנים נחמדים וכאלה שלא רודפי בצע, נותנים נחת בבית ורק רואים אותם ביום הראשון וביום חידוש החוזה.

מה אני עושה עם בן אדם כזה? ממש לא היה לי נעים בהתחלה אך הוא על שלו. חשבתי בהתחלה להזמין משטרה שיעוף ממני ושיתן לי מרחק בחיים אבל אני פוחד שהוא יפדה את הצ'ק ביטחון כנקמה וימצא משהו בבית שהוא רוצה לתקן.

מה מציעים לעשות?

עדכון מאיציק, שואל השאלה 2017-06-21 00:48:15

תודה לכולם על התשובות. למעשה הבעיה קצת החריפה מתי שהזמנתי כבר משטרה והוא קיבל צו הרחקה ואז הבן שלו התערב בעניין. בעיקרון היינו שלב לפני תביעה על איבוד ימי עבודה, חדירה לפרטיות וכו'. אבל סוכם מול בנו שאנחנו עוזבים את הדירה ולא משלמים על אותו החודש האחרון. לא רציתי להיכנס לעימות מול הבעל בית יותר מדי ורציתי לסגור את זה כמה שיותר מהר. הבן אדם לא שפוי וחשב שאנחנו הורסים לו את הדירה כל עוד הוא לא רואה את הבית.
אמנם היום אני משלם מעט יותר באחד הבניינים הצמודים בשכונה (זה בראשון לציון) אבל דירה במצב הרבה יותר טוב, בעל בית נראה חביב (מקווה שלא יעלה את שכר הדירה).

שימו לב לא רק למצב הבית ועל המחיר. תסתכלו בעיקר על הבעל בית. תזהרו מנוכלים ומשקיעים חדשים נכנסו לשוק הדיור. הם לא יודעים מה זה להשקיע, הם חושבים שזה רק רווח ללא הוצאות. הם קמצנים ברמה שלהחליף ברז הם ינסו להפיל את זה עליכם בכל מחיר.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (31) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות