שאלה 168399
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

יוצאת עם פסיכופת מאובחן, קשר בעייתי?

ריי בת 23 | כתבה את השאלה ב-05/05/17 בשעה 16:12

היי, אשמח להתייעצות ואנסה לתת כמה שיותר רקע מבלי לחשוף אף אחד...
אני סטודנטית בשנה השנייה שלה. הכרתי בחור ממש חמוד שגם לומד באותו מקום, הוא התחיל לדבר איתי, הציג את עצמו ושאל אם אני רוצה לצאת איתו לשתות קפה.
אציין קודם שהייתי מטופלת במשך שנים בגלל בעיית הניתוק שלי. עברתי התעללות בעברי, כשהייתי קטנה וזה גרם לי להיות "מנותקת" מהמציאות, הרבה פעמים לא להבחין באנשים ובלי שום יכולת להביע את הרגשות שלי ולהבין רגשות של אחרים.
הייתי בעבר בשלוש מערכות יחסים די רציניות אבל דבר אחד שמאוד הפריע שלי- הקירבה. מצאתי את עצמי מתרחקת מהם בכל פעם שהם אמרו לי שהם אוהבים אותי, כשהם חיבקו אותי רק רציתי לברוח. לא הייתי מסוגלת לזה. הייתי צריכה את הספייס שלי, היה לי קשה להאמין שהם אוהבים אותי ולאהוב בחזרה. אני לא מסוגלת להרגיש אהבה לחברים או למשפחה או אפילו לחיית מחמד שלי אז גם לא ראיתי סיבה שאני ארגיש אהבה למישהו שרק הכרתי. מערכת היחסים הכי ארוכה שהייתה לי זה מגיל 16 עד 20. אבל עזבתי כי הרגשתי שלא יכולתי עוד וזה לקח ממני הרבה הרבה כוח נפשי.
בכל מקרה, התחלתי לצאת עם הבחור. הוא היה מדהים. הוא פינק אותי, לקח אותי למקומות, העביר איתי את הזמן. לא הרגשתי שום לחץ מצידו וגם שום לחץ שאני צריכה להיות תמיד שם בשבילי כמו שהרגשתי עם האחרים.
הוא גם היה קר לפעמים. עצבני. לפעמים הייתי עושה משהו לא בסדר והוא לא היה מדבר איתי שבוע ואחר כך היה מתפרץ עלי. אבל אם להגיד לא היה לי אכפת, כי בשבילי זה היה עוד שבוע שאני יכולה להיות לבד ולצבור כוחות. אחר כך הוא היה חוזר להיות מקסים והייתי נהנת מזה אפילו שאני יודעת עכשיו שזה היה מזוייף.
לפני זמן מסויים הינו לבד בבית והוא קרא לי לבוא. אני לא יודעת מה הוא ציפה, אולי הוא ניסה לגרום לי להכנס לשוק, להתחיל לפחד ממנו אבל הוא פשוט אמר לי בפנים רציניות שהוא פסיכופת מאובחן. ראיתי בעיניים שלו שהוא מצפה לתגובה, אי אפשר היה לפספס. הפתעתי את עצמי אבל לא הגבתי, פשוט אמרתי בסדר(אני חושבת שאולי ידעתי את זה כל הזמן אבל הדחקתי).
אחרי זמן התחלתי לשאול שאלות, איך הוא ידע, מתי אבחנו אותי וכו'. היה לו עבר שבו הוא עשה די הרבה דברים פליליים. כשהוא עדיין היה קטין עצרו אותו וקיבלו את זה שיש לו הפרעה נפשית ושלחו אותו לטיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי של שנים. והפסיכיאטר קבע שיש לו הפרעה אנטי-סוציאלית.
אני יודעת שהבן אדם לא אוהב אותי, הוא מזייף את הרגשות שלו והוא מניפולטיבי. אני חושבת שאני אדם שלא אוהב להיות נאהב ואני יודעת שגם לי יהיה קשה להחזיר את האהבה ולכן קל לי איתו. קל לי ואני לא מרגישה שאני חייבת לו את הרגשות שלי.
בקטע המיני איתו אני מאוד מרוצה. מגיל צעיר היו לי פנטזיות של אונס, אבל כמובן שהדחקתי אותם ולא סיפרתי לאף אחד וגם לא לבני הזוג שלי.הוא היה הראשון שידע את זה ולא הייתי צריכה לשכנע אותו במשך הרבה זמן, הוא ממש זרם איתי ואני אוהבת את זה שהוא לא מרחם עלי כפי שאני בטוחה שהאחרים היו עושים.
חברים שלי בהתחלה כן אהבו אותו אבל אחרי זה הם היו באים אליי ואומרים לי שהוא קצת מוזר, שהקשר שלנו קצת מוזר(לפעמים אני מספרת על הזוגיות שלנו וקשה לי לנתק מה שנורמלי ומה שלא). אז זה כן מפריע לי שהם לא מבינים וגם אין לי את האפשרות להסביר ואף אחד לא מבטיח שגם אחרי ההסבר הם יבינו.
עוד דבר שגם מפריע, המשפחה ובכללי האנשים מסביבי מן הסתם ירצו לראות אותי נשואה בעתיד, עם קשר נורמלי וילדים. אני לא יודעת אם זה יקרה בקשר הזה. אני לא יודעת אם הוא ירצה ילדים ואיך אנחנו נגדל אותם. אני כן רוצה להיות איתו למשך שארית חיי, אבל אני לא יודעת למה לצפות בעתיד. לדבר איתו על זה זה כמו לדבר אל הקיר, כי הוא אומר שאני סתם דואגת ואי אפשר לדעת אז גם לא צריך לתכנן שום דבר.
רציתי לדעת מה אתם חושבים על זה, להמשיך את הקשר? לחפש משהו חדש כי ככה כולם מצפים ממני ולקוות שאני ארגיש משהו אל הבן אדם השני? אני מוזרה? מטורפת?
אני באמת שכבר לא יודעת. אבל אשמח לשמוע את מה שאתם חושבים.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (40) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות