שאלה 165788
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מתלבט האם לעבור תיכון, איך להחליט?

מתלבט בן 16 | כתב את השאלה ב-23/04/17 בשעה 11:43

היי, שלום לכולם.
סיפור רקע קצר: כאשר עליתי לחטיבה המזינה שלי היה לי דיי סבבה בכיתה, היו לי כמה חברים והרגשתי דיי טוב ( כיתה מדעית) אבל דיי שנאתי את רוב הילדים בכיתה וכבר חיכיתי לתיכון, להכיר ילדים חדשים ואז הגיע הזמן לבחירת המגמות, למגמה שרציתי יש רק 2 בתי ספר תיכוניים בכל העיר, כאשר אחד הוא עיוני והשני הוא מקצועי(לא המזינים שלי).
החלטתי ללכת לעיוני, בהתחלה לא התקבלתי אף על פי שהממוצע שלי היה 101 (בונוסים בתעודה למי שלומד בכיתה מדעית), ערערתי ובסוף התקבלתי, מקרובת משפחה שלי שעובדת במקום, הבנתי שהיה רף גבוה מאוד של ציונים + העדפה לחטיבה המזינה של אותו התיכון ( שאני לא בא ממנה) , בסופו של דבר התקבלתי והתחילה השנה.
עכשיו לתכלס: רק ילד 1 מהכיתה שלי הגיע איתי לתיכון הזה (שאני נמצא בו) ואילו לתיכון השני הגיע ילדה מהכיתה שלי שאני מכיר מן היסודי, אנחנו לא ממש בקשר.
בקיצור השנה התחילה וגיליתי ש(וחישבתי) שכ-94% מהכיתה הם ילדים מאותה החטיבה המזינה, הלכתי למגמת הנדסת תוכנה, מה שאומר שרוב הילדים צריכים להיות עם ממוצעים גבוהים אבל למרבה הפלא, קיבלו ילדים מן החטיבה המזינה של התיכון הזה גם עם ממוצעים של 70-75, ואילו את חברים שלי מהכיתה עם ממוצעים של 90+ לא קיבלו, בכיתה שלי, אני יכול לספור על 3 אצבעות את הילדים שבאמת הגיעו בגלל המגמה, כולם הגיעו כי אמרו להם שזה הכי טוב, דבר נוסף לציין שהתיכון נמצא בעיר שלי אבל באיזור אחר, (איזור שבו האוכלוסייה עשירה) , חשבתי שכשאגיע לכיתה לא תהיה לי כל כך בעיה להתחבר למרות שאני חדש שם בגלל תחום עניין משותף(המגמה) אבל זה כבר לא קרה, נחשפתי לסוג אחר של ילדים, ילדים שאני לא יכול להתחבר אליהם ובתחילת השנה (כשבועיים אחרי) רציתי לעבור לתיכון השני (שיש בו את אותה המגמה), כל מי שדיברתי איתו למעט בן אדם 1 אמר לי שאני צריך לתת עוד זמן, ולפעמים לוקח זמן להתחבר, אני רציתי לעבור מפני שידעתי שאני לא יכול להתחבר עם ילדים מהסוג הזה, שבנוסף לכך גם הגיעו רוב רובם מאותם הבית ספר כבר בחבורות, והם לא מחפשים עכשיו חברים חדשים.
אז... נתתי לזה זמן, בהתחלה אמרתי שאני לא מוכן להשתנות בשביל אחרים אבל הבנתי שאין ברירה בסוף... אז עשיתי שימוש במשפט "ברומא תהיה רומאי" וניסיתי להיות כמוהם ולנסות להתחבר.. זה לא צלח בכלל, עברה כבר כמעט כל השנה וחוץ מילדה אחת (שנהיינו ידידים מאוד טובים) אין לי אף אחד שם, אני וחבר שלי לבד רק אני והוא בהפסקות ואני לא רגיל לזה.. לדוגמא , אם יש חדרים לטיול שנתי , אין לי למי בכיתה ללכת ולהיות איתו באותו החדר.
שלא תבינו לא נכון, לא כולם דושבאגס יש כמה נחמדים שיוצא לי לדבר איתם אבל זה אף פעם לא מגיע לאחרי בית ספר , לא רק זה, יש טורניר כדורסל בבית הספר ואני נמצא בקבוצה, הם מתאמנים ואפילו לא מזמינים אותי..
אני מרגיש לא קשור, הם כבר כולם מכירים אחד את השני ובאו בחבורות ובלי באמת רצון לילדים חדשים כי הם כבר מסודרים..
אני דיי סובל שם וחוץ מהחבר שבא איתי בחטיבה אני דיי בודד , הוא היה אותו הדבר בחטיבה אבל זה לא כל כך מעניין אותו, הוא לא מסוג הילדים שיוצאים וכאלה, מבחינתו בסדר גם עם כל הפסקה עד סוף התיכון נעביר רק אני והוא , אבל לי זה מפריע וזה חבר כנראה הכי טוב שלי.
ההתלבטות היא האם בסוף השנה לעבור לתיכון השני, שיש בו גם יותר ילדים מהאיזור שלי, (וילדה אחת שהייתי איתה באותה הכיתה ביסודי ובחטיבה) או להישאר כבר איפה שאני?
אני מתכוון, פה כבר רע לי, אז אם שם יהיה רע, מה זה משנה? ההבדל היחיד הוא שלא יהיה לי את החבר הטוב שבא איתי מהחטיבה, אבל מצד שני יש סיכוי שאני אכיר ילדים חדשים ואתסדר, זה סוג של סיכון ואני מתלבט אם לקחת אותו..מה אתם אומרים?
תודה למי שקרא :)

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות