שאלה 151778
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך לגרום למשפחה להפסיק לנסות לשכנע אותי להסתפר

תום בן 21 | כתב את השאלה ב-02/01/17 בשעה 20:36

כחצי שנה לפני הגיוס שלי לא הסתפרתי בכלל. פשוט הבנתי ששיער באורך מדיום די מתאים לי (אתם יודעים, כמו שהיה לאשתון קוצ'ר בעונה החמישית של מופע שנות השבעית או כמו שהיה לג'ייסון מ"שקרניות קטנות ויפות" בעונה השלישית). ואני ממש אהבתי את זה. כאחד שהיה שמן בעבר ושיש לי דימוי גוף בעייתי, שיער שהוא קצת ארוך יותר דווקא די הקטין לי את הפנים. וכאשר זה צורף עם זיפים דווקא זה ביגר את לי הפנים (וכאחד שיש לו בייביפייס זה בא בתזמון מושלם).
הבעיה הייתה שהמשפחה המצד של אבא שלי עשו לי את המוות בקשר לשיער. כל הזמן הם אמרו לי להתספר. הבעיה היא שהצד של אבא שלי מעולם לא סבל את אימא שלי וזה תמיד עבר אליי. ולמרות שהורי התגרשו לפני שמונה שנים עדיין הטינה כלפיה נשארה. תמיד הייתי הכבשה השחורה של המשפחה. הרגשות שלי לא כל כך מעניינים אנשים שם. תמיד הצד הזה מרשה לעצמו לדרוך עליי מדי פעם ותמיד איכשהו אני מוצא את עצמי במרכז הבדיחה היומית. דוגמא: אחד הדברים שאני לא סובל זה בצל. אני לא מסוגל לאכול אוכל שאפילו נגע בגועל נפש הזה. אבל תמיד הם מצליחים למצוא את הדרך לרדת עליי בגלל שנאתי לבצל. מה הביג דיל לעזאזל?

ולא רק בעניין השיער בכל פעם שאני מנסה לעשות איזה שינוי במראה שלי אני מקבל ירידות. כאשר עשיתי שינוי בבגדים שאני לובש כי ירדתי במשקל הם אמרו שהבגדים הם גיקיים מדי. כאשר הייתי בנופש באילת ורציתי להשתזף קצת כי העור שלי מאוד בהיר, הם התחילו להתבדח עליי בצורה גזענית (וזה די אירוני שהם מתבדחים על גוון העור הבהיר שלי) וגם בגלל הגנים שלי יצא מצב שאני קצת שעיר וכמובן שהם צוחקים עליי בגלל זה (מצד שני אבא שלי עוד יותר שעיר ולא אומרים לו כלום).

אבל אני כבר לא שם עליהם. לא אכפת לי. זה הגוף שלי ואני עושה איתו מה שאני רוצה כל עוד אני לא פוגע בו.

בקיצור אחרי שהשתחררתי החלטתי שוב לגדל שיער לאורך המקורי שלו. כי ברצינות שלדעתי זה היה לי יפה (וגם הרבה אנשים אחרים אמרו לי את זה) ואני באמת חושב שגברים שיש להם שיער מדיום (כמו איאן סומרהולדר או ג'ארד פדאלקי) הם הרבה יותר חתיכים ומושכים ככה. ואני הרגשתי עם סגנון השיער הזה טוב. אז למה לא?

אבל בגלל שהחלטתי לגדל שיער שוב זה אומר שהמשפחה מהצד של אבא שלי שוב מנדנדים לי. בכל פעם שאנחנו נפגשים (ובגלל שכולנו גרים באותו האיזור זה קורה הרבה) אני שומע איזה אלף פעם את המשפט "תסתפר כבר". פוגע בי זה לא. אבל זה כבר נמאס, זה מנג'ס ומעצבן. ולא חשוב כמה פעמים אני מדגיש שאני לא רוצה, הם בשלהם ממשיכים עם זה (במיוחד אבא שלי, זוגתו ואביו)

יש למישהו כאן איזו דרך לגרום להם להפסיק להציק לי בנושא הזה?
פשוט נמאס לי

תום צירף תמונה לשאלתו:

עדכון מתום, שואל השאלה 2017-01-14 16:37:09

זה נעשה ממש מוגזם ברמה מטורפת
הם פשוט לא יורדים ממני. פעלתי לפי העצות שלכם והסברתי להם שזה מעצבן אותי שהם לוחצים עליי להסתפר. אבא שלי אמר שלא חשוב מה אעשה הם לא יפסיקו עד שאוותר להם. זה דפוק בכל כך הרבה רמות.
אני מיואש
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות