0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

יש נשים שיש להן חרדות בלי קשר להיריון? מה הן עושות בלידה?

אישה בת 25 | כתבה את השאלה ב-21/12/16 בשעה 17:44

שלום לכם.

יצא לי להיתקל כמה פעמים באתר בנשים שיש להן חרדה מההיריון / מהלידה / דיכאון אחרי לידה...

אבל בעצם יש הרבה מאוד אנשים שיש להם חרדות בלי קשר לזה.

לי למשל היתה חרדה חברתית לאורך כל גיל ההתבגרות. היום כשאני בתואר הראשון אני לומדת להתמודד עם זה, אבל זו עדיין עבודה ועדיין יצא לי לחוות התקף חרדה אחד או שניים.

אני והבן זוג שלי ביחד כבר 5 שנים, מתקרבים לחתונה.
עד כמה שהחתונה משמחת (חתונה קטנה, אנחנו מכינים אוכל לבד ושמים קצת מוזיקה, בלי צ'קים! - חחח יש יתרונות לחרדה חברתית!) - הפחד הוא מה יהיה אחרי?

הוא הבכור במשפחה שלו. אני מתה על ההורים שלו, באמת אנשים טובים, אבל אמא שלו היא דמות מאוד לוחצת!

נגיד השבוע אחותי הגדולה ילדה! :)
ואנחנו במשפחה האנשים הכי לא לוחצים בעולם.
אבל בגלל שהיא ידעה שיש לה צירים, היא כל הזמן ניסתה לתפוס אותה ואת ההורים שלי בטלפון. זה מאוד נחמד מצידה האכפתיות הזאת, אבל במקום מסויים צריך לדעת גם לתת ספייס ולשחרר. מלחיץ אותי שהיא תתנהג בצורה כזאת, היא גם יכולה להחליט שהיא באה לבית חולים ואז אצטרך לשכנע אותה שלא... למי יש אפשרות נפשית לזה?. אני חושבת על מצב שפשוט לא אספר לה גם כשיהיו לי רק צירים, מקווה שהיא לא תיעלב מזה.
הקטע הוא שנגיד אצלי, בתור אחת שסובלת מחרדות, הרבה פחות אכפת לי מכל ה9 חודשים, וגם בלידה עצמה הרבה פחות אכפת לי מהשלב של הכאבים והצירים- כי כל אלו הם דברים שיש לי בהם איזושהיא וודאות והבנה מה יהיה. הפחד האמיתי הוא מכל מה שסביב, מה שמטריד אחרים הרבה פחות.
מה יהיה אם לא אצליח להטיל שתן? הרופאים מאוד ילחצו עליי לעשות את זה. אצל אחותי, שלה אין שום חרדות, הכריחו אותה לעשות בסיר במיטה כי היא לא יכלה לרדת מהמיטה. בפעם הראשונה היא עשתה עם קטטר ובפעם השניה היא ניסתה לרדת מהמיטה עם העזרה של אמא שלי. אמא שלי בעצמה אחות ויודעת מה הסיכונים (היא ראתה שאחותי לא יכולה והחזירה אותה למיטה, אבל לא התערבה בכל השלבים של להחליט עליה משהו, פשוט עזרה לה במה שהיתה צריכה). העניין הוא שהאחות ישר נכנסה וראתה את זה ואמרה שאי אפשר ושאפשר רק בסיר, ואחותי הסבירה לה שהיא לא מצליחה בסיר. הדלת שם גם לא נסגרת כמו שצריך והפעם הזאת לא היתה עוד מישהי בחדר אבל לרוב יש. בסוף הבאתי לה כוסות חד פעמיות והיא הצליחה לעשות בישיבה. אני בחיים לא הייתי מצליחה!!! ההתקף חרדה האחרון שלי היה בלילה כשישנתי באותו חדר עם שותפה (במעונות במכללה) והייתי צריכה ללכת לשירותים ולא הצלחתי להטיל שתן, זה קישר אותי ישר לחרדות חברתיות שהיו לי בתור ילדה וישר חטפתי התקף! וגם כשאחותי כבר היתה עם הכוסות אז עמדתי בחוץ וסגרתי את הדלת ואז אחות הגיעה ורצתה להתפרץ לה לחדר לבדוק שהיא לא הולכת, אבל שכנעתי אותה שהכל בסדר ושתלך. גם בסיטואציה הזאת הרגשתי רע, מי שיש לו חרדות יבין אותי - רוב החרדות הן נטו מלחץ פנימי, אז לחץ חיצוני זה משהו בכלל לא נתפס על הדעת. בקיצור- מזעזע.

אני מוצאת את עצמי מקווה שאני עקרה כדי שלא אצטרך לעבור את הסיוט הזה עם עצמי. ילדים זו אהבה ענקית ואני רואה את התינוק הקטן שנולד ואומרת "איפה התהליך הקצר שאצטרך לעבור מול האוצר הענק הזה?" - אבל מצד שני, יכול להיות שמדובר על משהו שפשוט לא אוכל לעבור. יהיה לי יותר קל אם אקבל התקף לב באמצע! אבל אפילו כאן יש מקום לצחוק- כי אני לא באמת מסוגלת אי פעם להיות בבית חולים, כי זה תמיד אותו סיפור (יש מישהו אחר שמחליט עלייך, את עם עוד אנשים בחדרים, את עשויה לחטוף התקף חרדה - אין לך איך לצאת משם!!!!!!)

יש כאן נשים עם חרדות? עזרה!

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "היריון ולידה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות