שאלה 149863
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

שמעתי את בתי מתפללת בחדר ואומרת ״תקח אותי מכאן, לא טוב לי״, מה לעשות?

א' בת 43 | כתבה את השאלה ב-20/12/16 בשעה 16:22

היי לכולם.. אני חדשה כאן באתר וזו השאלה הראשונה שלי. אני חוששת שזה הולך להיות ארוך אז מי שקרא עד הסוף, תודה מראש.
אז ככה.. אני ובעלי התחתנו לפני 20 שנה, אני בת 23 והוא בן 25. הולדתי את הבן הגדול שלי בגיל 25, כרגע הוא בן 18, ואת בתי הולדתי בגיל 29 קצת לפני שבתי נולדה בעלי לקח אותי לשיחה וסיפר לי שהוא התחיל להאמין במשהו אחר וכששאלתי אותו למה הוא התכוון הוא אמר לי שהוא פנה לדת הנוצרית. בהתחלה הייתי בשוק, לא הייתי בטוחה איך לקבל את זה, במיוחד עכשיו כשאמורה להיוולד לנו ילדה. דיברתי עם ההורים שלי ועם האחיות שלי וכולם אמרו לי לעזוב אותו, אמרו דברים נוראיים עליו והכל בגלל שהאמין במשהו שונה מהם. החלטתי לתת לזה צ׳אנס כי זו דת בסך הכל, וכמה היא אמורה להשפיע על חיינו? עד היום אני לא מתחרטת על כך שנשארתי איתו, הוא בנאדם מדהים ומכבד, הוא בחיים לא הכריח אותי לקרוא איתו תנ״ך (הוא קורא ברית ישנה וחדשה), והוא הבנאדם הכי טוב לב שהכרחתי בחיי.
עכשיו, בתי הלכה בעקבותייו של בעלי ובני לא. הוא יצא יותר כמני, ובתי יותר מחוברת לאבא שלה. תמיד היה להם קשר צמוד, הייתה להם אותה שפה ותמיד הבינו אחד את השנייה. עכשיו לעיקר- מאז שהשנה התחילה בתי השתנתה ברמה קיצונית מאוד. היא הייתה בנאדם שמח, חייכן, חברותי ונדיר לראות אותה כיום מחייכת. שמתי לב שבספטמבר (כשהיה חם בטירוף) היא התחילה ללבוש ג׳קטים והיא בנאדם שחם לו 24/7, לא משנה מה המזג האוויר. שאלתי אותה למה היא לא מורידה את הג׳קט והיא אמרה לי קר לה (מה שהיה שקר כי היא הזיעה המון). הבלגתי על זה, לא ייחסתי לזה חשיבות.
שני הילדים שלי בחיים לא הסתדרו, בני תמיד היה ילד חזק מאוד וכשהוא עצבני אני משתדלת כמה שפחות להיות בקרבתו (זה הזוי בתור אמא), כך שהמקום שאליו הוא הולך זה בתי. הוא מרביץ לה המון, מה שגורם לי להרגיש רע בשבילה, וכשפעם אחת שבעלי רצה להרביץ לו וללמד אותו לקח אמרתי לו שלא יעז לפגוע בו. בעלי אמר שהוא לא מסוגל לראות את בתי סובלת, אבל אין מה לעשות עם זה, ככה זה אחים ואני כמעט בטוחה שבכל בית אחים רבים.
לפני חודש אני חושבת, אני ובעלי רבנו עם בתי לגבי הציונים שלה כי היא נפלה משמעותית במתמטיקה ובאמצע הריב היא פלטה ״אם הייתם יודעים שאני מנסה להתאבד, לא הייתם מדברים אליי ככה״ ואני מתוך עצבים אמרתי לה ״איזה בעיות יש לך כבר, את כולה בת 14״ ועם כל הכבוד אני חושבת שהדבר הכי גרוע שיכול לקרות לילד בגיל הזה זה שהמורה תצעק עליו, הרי אנחנו אלה שמפרנסים אותה ומאכילים אותה ונותנים לה מקום לגור בו אז היא אמורה להיות אסירת תודה.
אחרי זה היא הלכה לחדר ונעלה אותו, לא דאגתי יותר מדי אבל בניגוד אליי בעלי דאג והוא כל הזמן דפק לה בדלת והיא לא ענתה.
עבר חודש מאז, וכל יום יש לה משהו לריב איתנו עליו, כל יום היא אומרת כמה שהחיים שלה רעים וכמה שלא טוב לה, בחיים לא ראיתי בנאדם שמתלונן כל כך הרבה, הרי היא כיתה ט׳ איזה בעיות כבר יכולות להיות לה? היא חוזרת מהבית ספר ואפילו לא מביטה בנו, הולכת לחדר ונועלת את עצמה. היא אמרה לנו יום אחד שהיא מרגישה שהיא בדיכאון ובעלי צעק עליה ואמר לה להפסיק להמציא לעצמה מחלות ואמר לה שאם היא לא תעוף מהפרצוף שלו הוא הולך לתת לה אגרוף ככה שהיא הלכה לחדר.
אתמול במקרה הלכתי באמצע הלילה לשירותים וכל הבית היה חשוך אבל יכולתי לשמוע מלמולים מהחדר שלה אז קצת התקרבתי ושמעתי אותה אומרת ״בבקשה תקח אותי אלייך, אני לא רוצה להיות פה יותר״ והמשיכה לבכות ולהגיד בבקשה, שמעתי מספיק אז הלכתי בחזרה לחדר.
כדאי לדבר איתה? היא גם ככה לא אוהבת אותי בתור אמא ומעולם לא היינו מחוברות, אז אולי להשיג פסיכולוג? הבעיה היא שבעלי לא מאמין בפסיכולוגים ושאם רע לך השינוי מתחיל בך. תודה למי שקרא עד לכאן, אני בטוחה שכתבתי מגילה אז אשמח לפחות לעצות לאיך להגיב לכל העניין הזה שהתחיל כבר בתחילת שנה..

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (88) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות