חפש
 
שאלה מס' 5099
 
תוכן אובדני? פוגעני? דווח לנו!
 
ניהול השאלה
  0 אנשים צפו, מתוכם 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מפחדת לבזבז שנתיים בצבא, במקום לעשות שירות לאומי

אני בת 18 | כתבה את השאלה ב-07/03/2013 בשעה 13:02

קודם כל אני מתנצלת מראש על החפירה (:
אני בכיתה י"ב ואמורה להתגייס משהו כמו שבועיים אחרי סיום הלימודים..
אני בבית ספר דתי (אני אומנם מאמינה שומרת מסורת חגים וקידוש וכאלה אבל לא דתייה ממש).
יש לי את האפשרות לעשות שירות לאומי וכבר סגרתי אחד קרוב לבית שלי אבל אני באמת לא רואה את עצמי עושה שירות לאומי כי אני ממש רוצה צבא אני חושבת שזה חשוב שבמדינת ישראל כל אחד יתן את החלק שלו בכדי להגן על המדינה שלנו כי זו באמת עבודה קשה, אני מכירה הרבה חיילים רובם בקרבי(שמקבלים רק 350 שקל לחודש!) וכשאני שומעת שהם נמצאים בשמירות ועוברים חוויות קשות ביותר ובזמן שאני ישנה הם בקור ,בחום צריכים לשמור עליי זה גורם לי לתסכול (ברור שגם בנות השירות לאומי תורמות בשלהם) אבל הקב"א שלי לא מי יודע מה ואני מפחדת לבזבז שנתיים כשיש לי אפשרות לעשות שירות שנה (למרות שאני ממש לא רוצה) ורק שתבינו אין לי ציפיות מהצבא אני לא שואפת לשום מקום גבוה אבל אני בהחלט יודעת שאני מסוגלת לתת מעצמי הרבה בשביל זה .
חוץ מזה בתקופה האחרונה הבנתי שאין חברים באמת (כן, כמו שכולם אומרים) וניתקתי קשר, ככה שאני די בדד לאחרונה (אני מדברת על חברים קרובים לא על סתם חברים של היי ביי) ואני רוצה להכיר עוד אנשים להיפתח קצת כי אני לפעמים מרגישה את הבדידות.. אני רוצה לדעת 2 דברים: אם עדיף צבא על פני שירות (אני באישיותי מתאימה לשתיהם)
ואם זה נכון שבצבא נוצרות חברויות חדשות.
(ועוד דבר אחרון שממנו אני ממש חוששת זה הטרדות במסגרת הצבא, אני בחורה חזקה וב"ה שומרת על עצמי ומנסה להימנע כמה שיותר ממצבים כאלו והבנתי שבצבא זה קשה..)-המשפחה ממליצה שירות אבל תומכת בי בכל בחירה. :)

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהטובות מהפחות טובות מהחדשות

 • 2013-03-07 19:48:55 | דווח על עצה זו עצה פוגענית? לא מתאימה? דווח לנו ונבדוק
  אם את רוצה לעשות צבא תלכי על זה (:
  גם אני כמוך רציתי לשרת את המדינה בצבא אבל נתנו לי פטור.
  פטור מהצבא למרות שרצית נורא להתגייס רק בגלל שהקב"א הייתה לי נמוכה אמרו לי שאין טעם לגייס אותך...למרות שבקשתי הרבה פעמים ונלחמתי!! אז אני מתחילה שירות לאומי. וגם אני כמוך רציתי לשרת את המדינה בצבא אבל נתנו לי פטור. ותשמעי צבא ושירות לאומי בשניהם תוכלי להכיר אנשים. אני התאבסתי שקבלתי פטור מהצבא והייתי עצובה אפילו שנסיתי שאני רוצה להתגייס אז...לא הייתה ברירה אבל תעשי מה שאת יכולה (: . ואין לך ממה לחשוש צבא זה אחד הדברים הטובים שיש בהתחלה זה קשה אבל אז עוברים. ואם לא יקחו אותך לצבא תעשי שירות לאומי. העיקר תבחרי מה שטוב לך.
    בעד 2 נגד 0
  • אני

   אני, בת 20, אורחת

   2013-03-07 19:48:15 | דווח על עצה זו עצה פוגענית? לא מתאימה? דווח לנו ונבדוק
   לדעתי צבא זה חוויה אחרת לגמרי. את גם תורמת את חלקך, גם מתמודדות עם סיטואציות שונות, לא הכל קל אבל אישית אותי זה שינה והתבגרתי ברמה אחרת!!
     בעד 1 נגד 0
   • 2013-03-07 21:43:38 | דווח על עצה זו עצה פוגענית? לא מתאימה? דווח לנו ונבדוק
    קודם כל, ג'ובניקים מקבלים 350, לוחמים מקבלים 700+ (אלא אם כן הם בטירונות).
    ולדעתי אין צורך שתעשי צבא, יהיה לך הרבה יותר קל וטוב בשירות לאומי מבחינת הדת, השירות שלך גם יהיה הרבה יותר טוב ותורם בשירות לאומי לדעתי.
    לא יודע מי הרעיל אותך כל כך על הצבא, אבל זה ממש לא כמו שזה נשמע ורוב הסיכויים שתהיי מאוד מתוסכלת ולא תרגישי את התרומה שלך למדינה בתור ג'ובניקית עם קב"א "לא מי יודע מה".
      בעד 3 נגד 3
    • 2013-04-07 03:43:29 | דווח על עצה זו עצה פוגענית? לא מתאימה? דווח לנו ונבדוק
     היי,
     בתור אחת שהחוויה הצבאית נחקקה בצורה חיובית מאוד ממליצה לך מאוד להתגייס, תחושת השייכות ותרומה תמלא אותך, את תכירי אנשים שונים ומשונים, מכל קצוות הארץ, במצבים שנכון, קשים ולא תמיד נעימים. זה יבגר ויעצב את האישיות שלך. הזיכרונות יישארו תמיד ואני מאמינה שאם באים בגישה חיובית שום דבר רע לא יקרה, גם על הדברים הכי נוראים אני צוחקת ומתגעגעת היום, חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. מקווה שתעשי את הבחירה הנכונה ושיהיה לך רק טוב בכל דרך :)
       בעד 0 נגד 0

     שאלות ממדור צבא ושירות ביטחון למדור

     שאלות חדשות עוד שאלות חדשות